Jump to content

Drobniczka wytrzeszcz oka

meyday1990
 Share

Recommended Posts

Witam i od razu przejdę do rzeczy: zbiornik 30x38x30 ~ 34 litry, obsada: drobniczka jednodniówka 3 samczyki i 4 samiczki + 3 maluchy ok. 2 tygodniowe, krewetki red cherry ok. 20-30 sztuk. Akwarium funkcjonuje już od około 2 - 2,5 roku, nigdy nie było z nim żadnych problemów, ze względu na specyficzne wymagania drobniczek wodę w tym akwarium podmieniam rzadziej niż w innych, raz na 2-3 tygodnie, co tydzień dolewam tylko odparowaną część. Pokarm jest raczej zróżnicowany: od poniedziałku do piątku 3 rodzaje suchego, 2 granulaty i dafnia suszona, w weekendy rybie wsuwają na zmianę oczlika mrożonego, larwy komara lub szklarkę. Ryby obserwują codziennie chociaż przez 1,5-2 godziny i nie zaobserwowałem żadnych dziwnych zachowań, dlatego bardzo się zdziwiłem widząc dziś jedną z moich samiczek "alfa" z wytrzeszczonym okiem. Mam trzy akwaria i w każdym taką samą wodę, podaję te same pokarmy. Zbiornik jest gęsto zarośnięty mchem, korzeniami pistii i anubiasami. Mam w nich korzonki dębowe i olchowe od dłuższego czasu. Rybka mimo obrzęku je, jest aktywna "gania" mniejsze koleżanki w celu ustalenia hierarchii, również swoją siostrę która jest podobnej wielkości. Pytanie brzmi: czy bardziej możliwe jest, że to uraz fizyczny czy początek choroby, oraz co z tym teraz zrobić? Przenieść, leczyć, zostawić i obserwować? Liczę na porady od bardziej rozeznanych kolegów akwarystów. Z góry dziękuję i pozdrawiam.