Skocz do zawartości

akwarium 125 jaka pompka


kaper93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem akwarium 125l

 

mam grzałkę 100w ale nie mam filtra a kompletnie nie wiem jaki kupić. interesuje mnie filtr zewnętrzny żeby nie zajmować miejsca w akwarium, chciałbym żeby był w miarę oszczędny cichy i nie drogi. Co polecacie ?

 

Ps mam podłoże wyłożone grysem white angel + kamienie łupkowe kilka dużych i otoczka z małych. Roślin prawdopodobnie nie będzie ( kamienie zostały oczywiście odpowiednio przygotowane i są już w akwarium )

Rybki podobają mi się pyszczki lecz nie wiem czy to będzie doby wybór na początek ( zapewne znajdą się też neonki glonojady czy danio ).

 

Żebym mógł zacząć kupować rybki to muszę mieć ten filtr + najlepiej jakiś brzęczek do natleniania. Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczek jest zbędny, bo wystarczy ruch tafli wody, który dostatecznie ją natlenia. Dlatego ten element sobie odpuść - szkoda kasy. Co do pyszczaków, jeśli jest to zbiornik 80 cm, to możesz sobie pozwolić na Pseudotropheus Saulosi w ilości 1 samiec na 4-5 samic i nic więcej. Do tych ryb musisz jednak mieć wydajną filtrację. Sprawdzi się tutaj JBL E901 jako biolog (1 litr ceramiki wystarczy) + koniecznie wewnętrzny mechanik, np Aquael turbo. Druga opcja to filtr kasetowy, co jest bardzo fajną i tanią opcją dla pysków. Poszukaj info jak zrobić filtr kasetowy. Na jednej ze stron o biotopie Malawi powinny być instrukcje. 

 

Jeśli chcesz inne ryby, to zrezygnuj z pyszczaków. Najpierw jednak dowiedz się jaką wodą dysponujesz, bo dobrać obsady w ciemno się nie da. Potrzebujesz pH i GH wody. Testy kropelkowe to wydatek obowiązkowy.

 

Jeśli postawisz na mniejsze ryby to wspomniany JBL E901 się sprawdzi samodzielnie. Do kupienia poniżej 200zł za używany. Możesz też postawić na chińczyka HW-302. U wielu osób ten filtr się sprawdza, choć jakością wykonania odbiega od "firmowych" kubełków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...