Skocz do zawartości

[12l] Krewetkarium


Dariusz1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem Dariusz jestem nowy na Forum wiec witam wszystkich serdecznie.  Przedstawiam wam moje jedyne obecne akwarium jakie mam. Na razie nie mogę sobie pozwolić na większe więc zrobiłem takie coś. Bo akwarystyka bądź co bądź jest wciągająca i trudno z niej zrezygnować. Krewetkarium obecnie leży na biurku koło Laptopa i służy mi też jako lampka nocna. 

 

Baniaczek został zalany 20 dni temu. 
Rozmiar : 30x20x20 
Oświetlenie : 12w Aquael 
Podłoże : Amazonia 
Filtracja : HBL 301 
Nawożenie: Blueline Potac, carbo, makro i mikro 
Rośliny : Monte carlo, Hydrocote sp japan, Duży henio, Pogestemon erectus, pogestemon helferi, Glossastigma , Alternathera rainecki mini, pistia, Hygrophila pinnatifida, ludwiga mini red 
Życie: Krewetki Red Chery około 30szt , 

post-24420-0-63849900-1478523100_thumb.jpg

post-24420-0-03122500-1478523114_thumb.jpg

post-24420-0-49373800-1478523119_thumb.jpg

post-24420-0-61516600-1478523125_thumb.jpg

post-24420-0-44181800-1478523136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz ze przesada na Amazonii rośliny rosną dużo lepiej niż na zwirze. To nie dla krewetek jest Amazonia tylko dla roślin by były bujne i szybko rosły. Żwir ogólnie nie powinien być stosowany w krewetkarium.

Azmazonie stosuje o lat w moich akwariach. Woda na Amazonii zawsze jest kryształ i ma dużo składników odżywczych . Na zwirze i ziemi różnie to bywa woda metra lub żółtawa .

A co do nawozów to red chery są bardzo wytrzymałe. A nawoże z głową. Tak by było dobrze i dla roślin i dla zwierzęt.

Edytowane przez Dariusz1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej na samym żwirze są większe problemy z glonami niż na Amazonia .

Miałem wiele akwarii na tym podłożu i jest na prawdę super. Największy plus to bogate w związki odżywcze podłoże i super krystaliczna woda na dodatek obniża pH wody. Na zwirze nigdy tak czystej wody nie miałem. Kolejnym plusem tego podłoża do żwiru jest to, ze rośliny pierwszego planu lepiej na nim rosną, i lepiej się zakorzeniają.

Edytowane przez Dariusz1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...