Jump to content

Zamiana akwarium - zmiana aranzacji

zalezy123
 Share

Recommended Posts

Witam

Potrzebował bym waszej rady i pomocy.

Zmieniam akwarium z sześciokątnego Aquael (60cm wys) na Juwel 72l

W starym akwarium miałem 

Piasek bazaltowy 

oświetlenie: świetlówka 11watt i aqua led tube 6watt

rośliny

- staurogyne porto vehlo

wendtii tropica

udwigię mini red

udwigię mini red

- nurzaniec

Rośliny miały rosnąć bez problemu na tych warunkach i d.....

Oświetlenie chodziło 11 godz

Proszę o info jakie podłoże byście zastosowali w nowym zbiorniku oraz czy te rośliny się nadają - ewentualnie czy cos dodatkowo.

Oświetlenie oryginalne w Juwel to 15watt. Nie chce robić rośliniaka ale aby w końcu coś zaczęło rosnąć.

post-23357-0-97770400-1477689986_thumb.jpg

• 2 months later...

Witam, jeżeli chodzi o oświetlenie w akwarium Juwela to szkoda gadać, a wiem co mówię bo sam mam zbiornik tej firmy tylko że 54 litry, robiłem różne kombinacje i powiem Ci szczerze nic nie dawało rady dokładałem listwy led, wymieniałem świetlówki na inne ale to nie pomagało dopier gdy zlikwidowałem pokrywę i dałem belkę gdzie mam 2x24W wszystko zaczeło rosnąć.Tak jak Ty nie nastawiałem się ja typowego roślinniaka  :razz: a polecam wymienić równiez filtr bo ten z zestawu to porażka.Co do roślin które wymieniłeś to Staurogyne 'porto vehlo' przy tym oświetleniu padnie Ci tak samo ludwiga,wendtii tropica i nurzeniec powinny dać radę. Tak wygląda mój baniak :mrgreen: post-23787-0-62765200-1484253324_thumb.jpgpost-23787-0-14085400-1484253388_thumb.jpg