Skocz do zawartości

Obcy atakuje - dziwna forma (życia ?) w akwarium


janzz123123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po powrocie z pracy rzuciłem okiem na akwarium, od razu rzuciło mi się w oczy coś dziwnego.
Jakieś dziwne galaretowate, białe formy. To 'coś' miało dość regularne kształty - jakby wstążka wrzucona do wody. Jednak konsystencja inna. Taka galaretowata, ale dość spójna. Najdłuższe coś miało ok 30 cm. Jak złapałem w połowie, dało się przemieszczać, nie rwało się, dopiero po próbie wyjęcia, urwało się kiedy ok 10 cm tego czegoś było nad taflą wody.

Nie wiem co to może być, jakieś glony? Widzę coś takiego pierwszy raz. Wczoraj wieczorem tego nie było. Akwarium po całkowitym restarcie, zalane cztery dni temu.
Myślałem, że może jest to kawałek taśmy teflonowej, którą łączyłem elementy filtra. Ale taśma, z założenia ma mieć kontakt z wodą i raczej na pewno się tak nie rozmaka.
Raczej to też nie pochodzi z filtra. Na powrocie z filtra (filtr można zobaczyć w jednym z moich poprzednich postów) na rurze powrotnej, znajduje się pompka, która działa jak młynek. Jeśli coś przeszło by przez pompę o takiej konsystencji, na pewno nie miało by 30 cm długości, a najwyżej 3 mm.

Z resztą - obraz powie więcej niż 1000 słów - zobaczcie sami i proszę dajcie znać co to mogło być.

 

dd2e8eeaaee4c913med.jpg

8820fa0d7e35c1b7med.jpg

ed4a325b099e62abmed.jpg

220f866d32f2d055med.jpg

ef65cbd55d9e0b89med.jpg

4138661b5a2e464fmed.jpg

b3bf3ebd995116aemed.jpg

a51decea163e7a25med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten obcy wygląda mi, jakby pochodził z planety Botrytis, prawdopodobnie Twój źle spreparowany korzeń stał się celem inwazji Botrytisaninów...

Jest do odmiana wodna, dosć powszechna w świeżo zalanych baniakach.

 

Najprościej będzie udusić tego obcego i wyciągnąć go z akwarium za macki!!!

Jeśli nie pomoże, wyciągnąć i dobrze wygotować korzeń z dodatkiem niejodowanej soli ( podobno obcy tego nie lubą, na owy pomysł wpadli Francuscy Uczeni....kucharze )... może tam mieć jeszcze bazę, gdzie inni jego " kumple " mogą się ukrywać!

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...