Jump to content

Samodzielne mieszanie mikro, makro i potasu z proszku


NeS
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Do tej pory nawoziłem z butelek gotowymi nawozami Mikro, Makro, Carbo i Potas z akwarium-net. Nawozy kończą się po prawie roku używania i jestem z nich zadowolony.

 

Zauważyłem jednak, że mają w sprzedaży zestaw mikro i makro w proszku i potas w proszku. Wodę destylowaną do rozrobienia mam, a proszek wychodzi taniej niż płyn. Nie wiem czy można na tym forum wstawiać bezpośrednie linki, więc na razie nie wstawiam. Z proszku byłoby kilkanaście zł taniej więc jeśli można, to czemu nie.

 

Pytanie czy te nawozy w proszku po rozrobieniu będą takie same jak gotowe w płynie ?

Pisałem do sprzedawcy jednak ciężko uzyskać jednoznaczną odpowiedz.

 

proszę o pomoc, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Bez obrazy ale gotowe nawozy mieszane z soli są dla frajerów poszukaj w necie jak sprzedawcy oszukują na takich gotowcach w skrócie 200-300% przebitki na 0,5l takiego nawozu .

A do rzeczy skąd masz pewność ze zakupiony gotowiec jest rozmieszany z tych samych suchych soli makro/ mikro..... Żadne .

Gwarantuje ci ze te gotowce rozmieszane maja mniejsze stężenie nawozów niż te suche sole samo dawkowanie gotowca i suchy juz daje do myślenia .

Czemu gotowy nawóz makro rozrobiony należy dawkować np 2klikniecia na 100l a suche sole do rozrobienia 1klik/ml na 100l.

Oczywiście wszystko rozrobione w 500ml ro

 

Temat rzeka ogólnie nie kupuje się się takich gotowców diy bo w prawdzie dostajesz jakiś nawóz ale tych pierwiastków jest tam śladowa ilość dużo lepiej wyjdziesz kupując cale makro makro osobno w suchych solach i sam sobie pomieszać ile czego potrzebujesz

Lumia 640

Link to comment
Share on other sites

Ok, czytałem trochę na ten temat, tylko że ja nie testuję wody w żaden sposób i nie wiem ile czego potrzebuję. Wiem, że zaraz zostanę zjechany za to że prowadzę akwarium bez testów, dlatego nie pytam o nic więcej. :mrgreen:  Nawozy gotowe lałem w proporcjach zalecanych mniej więcej i przyniosły efekt, więc myślę że nie jest to prawie sama woda.

 

Dlatego też myślę, że sprzedawca nie odpowiada na moje pytania, bo bardziej opłaci mu się sprzedać gotowca niż suche nawozy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...