Skocz do zawartości

słoik dobry dla małych ryb


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam samice zmienniaka i ona jest strasznie gruba i ma pełno czarnych plam obok odbytu wydaje mi się że wnet będzie poród a ja nie mam gdzie włożyć młodych .Słyszałam ze słoiku mogą przeżyć ale chce poznać warze zdanie na temat słoika w koncu tam niema filtra itp. Czy kupi do 5l lub 6l akwarium filtr i grzałkę chce kupić małe akwa. na młodych rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił zakup nowego większego akwarium (jeżeli jesteś w stanie), pozostawienie narybku w starym 30 litrowym a pozostałe rybki przesadzić do nowego.

Albo zamiast większego możesz kupić takie 10-15 litrowe i do niego wsadzić narybek), do tego dokupić grzałkę bez termostatu, jakiś mały filterek i napowietrzacz z małym kamieniem i jest git.

Osobiście wybrałbym 1 rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jakie zmienniaki,plamiste czy wielobarwne.Hoduje teraz oba gatunki,małe zmienniaki wielobarwne żyją w 16l.akwa bez grzałki i napowietrzacza ale plamiste w takich warunkach długo nie żyją,a co dopiero w słoju,stąd ja wole je trzymać w kotniku który jest umieszczony w akwarium ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej niż kundle,kundel to przynajmniej gatunek który nie należy do żadnej z wyodrębnionych przez człowieka ras w tym gatunku.Np.krzyżówka zmienniaków plamistych odmian wagtail i tuxedo może dać kundelki ale to ciągle zmienniaki plamiste a krzyżowanie ich ze zmienniakami wielobarwnymi czyli całkiem odrębnym gatunkiem to już tworzenie hybryd nikomu niepotrzebnych.

mod : Nisz ??? Orotgrafia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ona miała zmienniaka wielobarwnego ale plamistemu zdechła samica i się doczepił do niej i odgonił tego samca wielo.

 

edit:

 

a poza tym nie wiem dokładnie jak wygoda zmienniak wielobarwny a jak plamisty. samica ma na plecach pomaranczową plamę a samiec jest niebieski w czarne małe kropki jakie to są zmieniaki a w sepie widziałam całe pomaranczowe i pomaranczową z dużą plamą po boku .powiecie jak odróżnić wielo. od plami.

 

mod: edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotki ci powiem jakie masz te zmieniaki,pamiętaj że w przypadku zmienniaków i mieczyków hellera w przypadku odmian barwnych nie odrózniamy gatunku na poctawie ich barwy a kształtu inaczej zmienniaki i mieczyka hellera trzeba by było uznać za jeden gatunek :D

Tu masz przedstawione dzikie formy obu zmienniaków

viewtopic.php?f=2&t=6739

 

A poniżej umieszcze fotki z mojej hodowli,pamiętaj żeby patrzeć na budowę ciała a nie barwę.

Zmienniak plamisty(xiphophorus maculatus)

Dołączona grafika

 

Zmienniak wielobarwny(xiphophorus variatus)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten link co mi podałeś tam zalazłam moją samiczkę zmienn.tylko nie wiem czy to napewno ta bo moja nie ma tej czarnej plamy na ogonie . zmienni.plamisty zdjęcie 3 księzycowy

 

Edit:

 

Chciałam się spytać ze jak się zmiesza zmienn. wielobarwny z zmie. plamistym młode będą zdrowe ,płodne będą ładne :cry:

 

Edit:

nie wiedziałam ze zmien. wiel. zmien. pla. że to nie to samo na akwa. którym pływały ryby nie pisało czy to wielo. czy plam. tylko zmienniaki a jak się dowiedziałam było za pózno już kupiłam w zoologicznym nic nie mówili

 

Mod: Proszę o edytowanie postów, pisanie jeden pod drugim jest sprzeczne z regulaminem. Następnym razem będzie ostrzeżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oni ich nie odróżniają,dobrze że u ciebie napisali przynajmniej zmienniaki bo zazwyczaj sprzedają je pod nazwą platka.

Co do krzyżówek to coś ci powiem,obecnie niestety ale prawie każda ryba sprzedawana w naszych sklepach z rodzaju xiphophorus ma domieszke innych gatunków więc prawie każdy zmienniak lub mieczyk to hybryda,i nie łudzę się że tak nie jest i w mojej hodowli,ale na podstawie kształtów ryb dzikich zmienniaków plamistych i wielobarwnych oraz mieczyków hellera możemy hodować ryby zbliżone do form wyjściowych,szczerze mówiąc to powoli tracę nadzieje czy w ogóle istnieją jeszcze czystej krwi ryby z rodzaju xiphophorus :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...