Skocz do zawartości

Problem z testami na kh i gh


zack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem, chciałbym zbić pH a niezbyt mi to idzie

pH - 9

Ammonia, nitrate i nitrite prawie na 0

KH na 9

Problem z GH. Z tego co wyczytałem z ulotki, woda po dodaniu pierwszej kropelki powinna być pomarańczowa. U mnie się ledwo zabarwiła. Myślałem że coś z testem jest nie tak, po 30 kropelkach woda zrobiła się pomarańczowa. A napisane jest że jeżeli jest ok to powinna zabarwić się na zielono.

Doradźcie proszę, czy to problem z testem czyGH mam ok.

A jeżeli tak to jak zbić KH i pH.

Z góry dzieki

Aha, zapomniałbym, testy na GH i KH są z AQUARIUM PHARMACEUTICALS a cała reszta z INTERPET.

Dodam że woda nie może być aż tak tragiczna gdyż właśnie okociły mi się Mieczyki :D

 

Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cie hm...czytalam uwaznie te TWOJE problemy z wysokim pH i GH ZBIJASZ KOMBINUJESZ I NIC!!!!! wiec ja mialam tez problem z tym co ty zbijalam cudowalam i nic tylko szkodzilam rybom zostawilam wszystko TAK jak bylo!!!! poDmienialam wode co 2 tygodnie dodajac przy podmianie Aqua Safe dzis mam 7,5 pH RYBY ZYJA SKALARY WLASNIE DZIS ZLOZYLY IKRE a tem. WODY TYLKO 22C SKALAR POWINIEN MIEC 24C PONIEWAZ JAK WYCZYTALAM PONIZEJ 24C ZASYPIAJA MOJE ZYJA NIE CHORUJA i kazdy polecal mi drogie preparaty i nic nie pomoglo czasami mam 8pH I NIE PRZEJMUJE SIE TYM MAM PIEKNE OKAZALE RYBY KTORE ZYJA W TYM pH JUZ 5 LAT WIEC RADZE MNIEJ PREPARATOW PRZESKOKI pH SA BARDZO SZKODLIWE RYBOM POZDRAWIAM

Witam

Mam taki prblem, chciałbym zbić pH a niezbut mi to idzie

pH - 9

Ammonia, nitrate i nitrite prawie na 0

KH na 9

Problem z GH. Z tego co wyczytałem z ulotki, woda po dodaniu pierwszej kropelki powinna być pomarańczowa. U mnie się ledwo zabarwiła. Myślałem że coś z testem jest nie tak, po 30 kropelkach woda zrobiła się pomarańczowa. A napisane jest że jeżeli jest ok to powinna zabarwić się na zielono.

Doradźcie proszę, czy to problem z testem czyGH mam ok.

A jeżeli tak to jak zbić KH i pH.

Z góry dzieki

Aha, zapomniałbym, testy na GH i KH są z AQUARIUM PHARMACEUTICALS a cała reszta z INTERPET.

Dodam żę woda nie możę być aż tak tragiczna gdyż właśnie okociły mi się Mieczyki :D

 

Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ jeszcze jedno ZAPONIALAM TOBIE powiedziez ,ze jak okocily sie mieczyki w takiej wodzie to po co kombinujesz tzn. ze ryby zaakceptowaly przyzwyczaily sie wiec pozwol im zyc w spokoju nie dolewaj nic tylko obserwuj nic nie napisales czy ryby choruja TOBIE ?? jak nie to po co te kombinacje pozdrawiam..

Witam

Mam taki prblem, chciałbym zbić pH a niezbut mi to idzie

pH - 9

Ammonia, nitrate i nitrite prawie na 0

KH na 9

Problem z GH. Z tego co wyczytałem z ulotki, woda po dodaniu pierwszej kropelki powinna być pomarańczowa. U mnie się ledwo zabarwiła. Myślałem że coś z testem jest nie tak, po 30 kropelkach woda zrobiła się pomarańczowa. A napisane jest że jeżeli jest ok to powinna zabarwić się na zielono.

Doradźcie proszę, czy to problem z testem czyGH mam ok.

A jeżeli tak to jak zbić KH i pH.

Z góry dzieki

Aha, zapomniałbym, testy na GH i KH są z AQUARIUM PHARMACEUTICALS a cała reszta z INTERPET.

Dodam żę woda nie możę być aż tak tragiczna gdyż właśnie okociły mi się Mieczyki :D

 

Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote="noemii"]

  • OJ jeszcze jedno ZAPONIALAM TOBIE powiedziez ,ze jak okocily sie mieczyki w takiej wodzie to po co kombinujesz tzn. ze ryby zaakceptowaly przyzwyczaily sie wiec pozwol im zyc w spokoju nie dolewaj nic tylko obserwuj nic nie napisales czy ryby choruja TOBIE ?? jak nie to po co te kombinacje pozdrawiam..

 

Widzisz, ryby mam zdrowe. Wiem że jeżeli wszystko jest ok to nie powinienem nic ruszać ale...

Z 12 neonów zostało 7. A właśnie na neonach mi zależy. Do tego chce dokupić skalary i bocje.

Więc sama rozumiesz.Mimo wszystko pH9 jest jednak za wysoki.

A co do testów, wcześniej nigdy ich nie robiłem i zawsze miałem piękne zbiorniki. Teraz moje akwa również nie należy do najgorszych. Ale jak już dostałem te testy to dlaczego ich nie wypróbować, prawda?

Stąd pytanie na temat testu GH.

A co do problemu to prawdopodobnie wiem gdzie leży przyczyna, po prostu chcę się upewnić.

A zgodnie z przysłowiem - kto pyta nie błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...