Jump to content

Ostateczna obsada 450


bandejj
 Share

Recommended Posts

Witam, moje akwarium 450 litrów ma już trzy tygodnie cykl azotowy można uznać za zamknięty. Narazie od kilku dni zamieszkują je helmety, helenki, 2x ampularia i krewetki RC. W najbliższych dniach planuje dokupić 10 kiryskow sterby i 5 piskorkow cierniooczkow, za jakiś tydzień 30 x rodostomus i 3 parki ramirezek. Co jeszcze mogę dorzucić za jakiś czas? Jakieś mulojady czy glonojady wchodzą w grę? Bardzo podobają mi się krewetki filtrujące i raczki np Orange, mogę to wszystko trzymać razem?

Link to comment
Share on other sites

Przy takim litrażu masz duże pole do popisu. Możesz spróbować ze skalarami, gurami dwuplamisty albo jeszcze czymś innym. Masz naprawdę wiele kombinacji. Glonojady możesz tam dać, chociaż ja osobiście wolałbym zostawić miejsce na coś innego. Napisz jakie masz parametry wody w akwarium, podłoże, światło, czy chcesz robić biotop, itp. Wtedy będzie można bardziej pokombinować.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie chce biotopu, skalary i gurami odpadają bo mi się nie podobaja,obsada taka jak podałem ewentualnie mogę coś dołożyć ciekawego :) podłoże piasek kwarcowy, światło 4x80, ale narazie świece tylko połowa belki bo nie chce się bawić w co2. Jeśli chodzi o parametry to jestem w trakcie zmniejszania gh :) które wynosiło 19, ale przy pomocy filtra ro już jest 13 a chciałbym zejść poniżej 10. PH przy okazji też spadnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...