Skocz do zawartości

Które świetlówki wybrać?


adam_9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosiłbym o poradę odnośnie doboru świetlówek. Sprawa ma się następująco: od znajomego, który wymieniał oświetlenie w swoim baniaczku za tabliczkę czekolady otrzymałem statecznik dla 4x 24W T5 wraz z ośmioma świetlówkami. Prosiłbym o poradę, które warto zamontować (które są nic nie warte) i w jakiej najlepiej kolejności je ułożyć.

 

Oto te świetlówki:

  • Aqua Medic Reef White 10000
  • Solar Ultra Marin Blue (blue hazard)
  • Aqua Medic Plant Grow
  • Osram Lumilux Cool Daylight 865 - 2 sztuki
  • Sylvania Grolux Gro
  • CH Lighting Sun Lux 10000 K
  • ATI Aquablue Special

 

Akwarium o wymiarach: 90x50x50. Z tyłu oraz po bokach akwarium planuję więcej roślin a na środku trawnik (o ile coś mi z tego wyjdzie).

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Ja bym się pobawił tymi świetlówkami i zrobił albo tak jak proponuje WitoldM albo tak:(od przodu) Osram 6500K, Aqua Medic Plant Grow, Osram 6500K, Grolux. Ewentualnie wymienić tę plant grow na którąś z 10000K. Popróbuj z kombinacjami i wybierz taką która najbardziej Ci odpowiada.

 

Jak stare są te świetlówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za porady. Użyłem kombinacji patrząc od frontu: 865, Aqua Medic 10k, 865, Grolux.

 

A co z pozostałymi świetlówkami? Czy one wgl są warte uwagi czy nie nadają się do niczego?

 

Hmm ciężko mi powiedzieć jak stare są te świetlówki ale dowiem się. Tak czy inaczej po jakim czasie powinno wymieniać się świetlówki na nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marin blue i Aquablue to świetlówki morskie (ewentualnie do Malawi/Tanganiki się nadadzą), ale w akwarium roślinnym nie widzę ich racji bytu ;) Grolux/Plant Grow możesz uznać za zamienniki mniej więcej.Ja szczerze mówiąc nie lubię 10000K (kiedyś takie miałam), teraz przerzuciłam się na pół na pół 6500+8500 (865+grolux).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...