Skocz do zawartości

Za wysoka temperatura


Mikail
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam, ale nie wiedziałem w jakim dziale umieścić mojego posta...

 

Mam problem z temperatura w akwarium. Jak tylko kupiłem deszczownice to temp.wody oscyluje w granicach 27-28 stopni... Może dlatego ze światło pada na deszczownice... Jest może jakiś schładzacz do wody albo coś w tym rodzaju? Albo jakiś sposób na zbyt wysoka temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zacznijmy od podstaw. Jaka temp. otoczenia, jak duży baniak, jaka moc oświetlenia?

 

 

 

Temperatury otoczenia niestety nie znam... ale w drugim akwarium jest 26 a nie 27-28   :) Akwarium ma 112 litrów a oswietlenie w pokrywie to 2x18w (świetlówki)... 

 

 

No chyba, że sprzedawca po inwentaryzacji pomylił kartony i kupiłeś grzałkę w pudełku po deszczownicy ?

 

 

 

Hehe... Nie no bez przesady ;)

Edytowane przez Mikail
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z temperatura w akwarium. Jak tylko kupiłem deszczownice to temp.wody oscyluje w granicach 27-28 stopni... Może dlatego ze światło pada na deszczownice... Jest może jakiś schładzacz do wody albo coś w tym rodzaju? Albo jakiś sposób na zbyt wysoka temperaturę?

 

Jak tylko kupiłem deszczownice to temp.wody oscyluje w granicach 27-28 stopni

 

Czy to komplet filtr + deszczownica jak np. kaskada aquael FZN-3 ?

Prawdopodobnie wydajność pompy jest mocno stłumiona przez samą deszczownicą , wirnik pracuje pod

większym oporem co może powodować mocniejsze nagrzewanie się części elektrycznej pompki w połączeniu

z wolnym przepływem woda wypływa podgrzana .

 

Świetlówki + stateczniki do tej pory nie stanowiły większych wzrostów temperatury ?

Oczywiście nie biorąc pod uwagę letnich upałów .

Możesz wyciąć w pokrywie kilka zgrabnych otworów coś na wzór pokryw komputerowych tower i wstawić drobną siatkę tuningową pomalowana nie będzie stanowić problemów lub oczywiście nierdzewną .

 

Lub wentylatorki z PC 80mm czy 120mm mniej „wykrawania w pokrywie” wymuszony obieg

(przykładowo prawa strona wentylator wtłacza lewa strona pokrywy wentylator wyciąga)

Pamiętaj że 12V pełna moc wentylatorów to maksymalna ilość obrotów danego wentylatora

czym mniejszy tym więcej RPM i hałasu .

 

Można również pokombinować z ogniwami peltiera

Wstawienie wężownicy z obiegiem wody z akwarium na dno lodówki .

Lub kupno używanej mini chłodziarki z agregatem (czynnik chłodzący) i wkomponować wewnątrz

jakąś chłodnicę , wymiennik ciepła.

post-21256-0-89906000-1460112577_thumb.jpg

Edytowane przez Grześ_95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...