Skocz do zawartości

Restart zbiornika - pytania.


Rekomendowane odpowiedzi

 

Właśnie zamierzam zrobić restart akwa 240 l . Dlaczego ? Może krótko na ten temat . Ponad 30 lat temu miałem około 6 różnych zbiorników . W porównaniu do dzisiejszych wymogów , były to akwaria bardzo proste  ( ramowe , filtr wewnętrzny szklany z węglem i gąbką  , a grzałka solna -( wyjaśniam , rurka w kształcie litery U , dwie elektrody wyjęte z płaskiej baterii i dwie uszczelki od syfonów ) czy ktoś to jeszcze pamięta ?  Moc grzałki zależała od dosypania soli .  Dziś powróciłem do swojego hobby , ale niestety z marnym skutkiem .Około 12 miesięcy temu założyłem akwa 240 l , na spód akwa dałem specjalne podłoże JBL , przykryłem żwirkiem  5 cm ,filtr zewnętrzny JBL  900e  , CO z butli  . I co ? Klapa  . Rośliny ładnie rosły do czasu , aż musiałem kupić na giełdzie roślinę zarażoną KRASNOROSTAMI , w ciągu miesiąca wszystkie rośliny pokryły się tym świństwem , brzegi roślin pokryte są czarnymi naroślami w kształcie pędzelków , zwłaszcza anubiasy i dlatego zamierzam zrobić restart (walczyłem z tym świństwem bez skutku około pół roku ) dlatego pytam  jaką i gdzie kupić ziemię ? Jaka glina i gdzie kupić ? Czy dać na ziemię siatkę a później żwir  . Oczywiście wszystkie rośliny wyrzucę a akwarium odkażę octem ,elementy dekoracyjne wygotuję. Będę wdzięczny za każdą poradę odnośnie podobnego problemu jak i pomoc przy założeniu akwa na bazie ziemi ogrodowej.

 

Założyłam osobny temat dotyczący Twojego akwarium oraz pytań.  /Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnorosty nie rozprzestrzeniają się tak drastycznie jeśli nie mają do tego warunków.
Widocznie dobrze im było w Twoim zbiorniku i szczerze wątpię, żeby to była wina tylko rośliny z giełdy.
Nie musisz aż tak ekstremalnie czyścić tego akwarium i dekoracji. Wystarczy dobrze wymyć. Octem niszczy się kamienny osad. To nie odkażalnik. Jeśli już na prawdę chcesz odkazić ten zbiornik to załatw sobie Nadmanganian potasu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee i  co da Ci ten restart  jak   sytuacja się powtórzy  jak tylko stworzysz podobne warunki do obecnych ?

 

Poczytaj co jest przyczyną  rozwoju krasnali :

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/zwalczanie-glonow/658-przewodnik-glony-w-akwarium.html#8

 

Jaką masz filtracje w tej 240? ( konkretnie model filtra ,wkłady)

 

Krasnale to nie problem z tym można skutecznie walczyć choć  zajmuje to  trochę czasu ... sincice to jest dopiero problem .

 

Co do ziemi to najzwyklejsza  bez  dodatków  byle jaki market ,centrum ogrodnicze  tam też kupisz glinę  pod  również  najzwyklejszą .

 

IMHO ja bym się wstrzyma z restartem  opisz dokładnie zbiornik ( filtracja ,światło,nawożenie ,rośliny itp itd)  i znajdziemy wspólnie przyczynę  krasnali  bo tak jak napisał Locdog jak by nie miały warunków  to by nie rosły  :).

Restart ostateczność nie poddawaj się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sincice to jest dopiero problem

Ha, to jeszcze mniejszy problem:

 https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=chemiclean

Dwa dni i po sinicach, których przez dwa lata nie mogłem się pozbyć, żadne wyrównanie stosunków 10:1, ani podwyższenie no3 do poziomu 20ppm nie pomogło. Jak na razie od 3-ech miesięcy zero problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...