Skocz do zawartości

Pływający welon na dnie akwarium


ledgirl12345
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) otóż mam problem z moimi welonkami kilka tygodni temu z nieznanych przyczyn zdechły mi dwa welony miały poszczerbione ogony pływały po dnie chowały się w roślinach i miały wygięte ciało opadnięta górna płetwa. Właśnie od wczoraj mój kolejny welon ma takie same objawy  (wcześniej zachowywał się normalnie) nie chce jeść leży ciągle na dnie z opuszczonymi płetwami pojawiły mu się w ogonie takie zaczerwienienia prawie się nie rusza tylko oddycha , inne rybki są zdrowe i aktywne tylko te welony mi padają i nie wiem co robić , wodę podmieniam co tydzień filtr czyszczę co dwa tygodnie dodam jeszcze że w akwarium pojawiły mi się nicienie i osad na szybach. Proszę o pomoc. Pozostałe dwa welony zachowują się normalnie.

 

Zbiornik 63l prostokątne (wiem że to za mało dla welonów)

Obsada ryb 1 biało-złota welonka 1 złota welonka 1 welon czarny teleskop

3x danio

2x kirys

czarne tło na tylnej szybie 

napowietrzacz Aquael

Filtr aquael fan 1 plus wewnętrzny 

Roślinki oczywiście żywe 

żwirek drobne kamyczki ,ozdoby korzeń

grzałki nie posiadam 

dodaję nawozy do roślin 

post-23933-0-92701400-1456926207_thumb.jpg

post-23933-0-49706600-1456926226_thumb.jpg

post-23933-0-12360200-1456926239_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobają mi się stwierdzenia - " wiem ,że akwarium jest zbyt małe dla tych ryb ale są". Skoro wiesz to meczysz ryby świadomie i to tylko z twojej winy. Chcesz rady to ja dam. Oddaj ryby i zacznij od początku bo jak obserwuję to nie obrażaj się,ale nawet podstaw nie masz.

Zastanawiam się też czym nawozisz te kilka roślin?

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś uzna że nie w temacie ale podzielę się tym doświadczeniem. W niedziele byłem w jednym sklepie zoologicznym w Londynie. Byłem świadkiem rozmowy pewien starszy pan z dzieckiem chcial kupić welonka. Sprzedawca zapytał jakiej wielkości ma akwarium jak długo i jakie ryby. Uzyskał odpowiedz  Akwarium 2 lata, 30l kupujacy miał 2 welonki ale jeden zdechł wiec chciał kupić drugiego. Sprzedawca mówi ze mu nie sprzeda bo ma za małe akwarium na dwa welonki. Oburzony kupujacy starał się za wszelka cenę udowodnić swoja racje, że miał 2 welonki 2 lata że nic im nie było, ale widzac że nie przekona sprzedawcy zadał jeszcze jedno pytanie. A to akwarium w którym wy trzymacie welonki ile ma litrów ? Sprzedawca zmieszany unikał odpowiedzi po czym stwierdził że to jest sklep i tu się tak ryby trzyma. Dla sprostowania akwarium w sklepie miało max 40l i około 15 welonkow. Wiele osób idzie do sklepu widzi upchane jak śledzie w puszcze ryby i robi to samo w swoim akwarium. Ryby w sklepach sa trzymane w tych samych akwariach różne gatunki co też wprowadziło nie jedna osobe w bład przy własnej obsadzie. Też kupowałem ryby a później o nich czytałem na poczatku sugerowałem się która ryba mi się podoba ta kupuje a później szukałem dla nich nowego domu.


co mam zmienić w akwarium ? filtr ryby i co jeszcze ? 


więc przez to że jest to za małe akwarium dla welonów i dlatego dzieje się jak się dzieje ?  i jaką proponujecie mi obsadę do tego akwarium ? 


rośliny nawożę Carbo Potas Żelazo  Mikro i Mak

 

co mam zmienić w akwarium ? filtr ryby i co jeszcze ? 


więc przez to że jest to za małe akwarium dla welonów i dlatego dzieje się jak się dzieje ?  i jaką proponujecie mi obsadę do tego akwarium ? 


rośliny nawożę Carbo Potas Żelazo  Mikro i Makrp

 

co mam zmienić w akwarium ? filtr ryby i co jeszcze ? 


więc przez to że jest to za małe akwarium dla welonów i dlatego dzieje się jak się dzieje ?  i jaką proponujecie mi obsadę do tego akwarium ? 


rośliny nawożę Carbo Potas Żelazo  Mikro i Makro

Kup testy kropelkowe na NO2 NO3 PH Kh Gh Sprawdź jaka masz wode. Działaj żeby zapewnić warunki tym ryba które masz. Temperatura wody też nie podałaś. Przeczytaj regulamin jak chcesz uzyskać pomoc musisz opisać akwarium podać informacje. Co prawda podałaś cześć informacji dołaczyłaś zdjecię, ale nadal nie wiemy jakie masz parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametrów wody nie znam ponieważ nie mam testów i nie robiłam , temperatura wody to 23 stopnie :) orientujesz się w jakiej cenie są te testy ?

 

parametrów wody nie znam ponieważ nie mam testów i nie robiłam , temperatura wody to 23 stopnie :) orientujesz się w jakiej cenie są te testy ? 

Ja nie mieszkam w Polsce nie mam pojęcia, możesz sprawdzić na alegro JBL. Pamietaj proszę kup kropelkowe, sa tez paski 5w1 itp. dużo tańsze ale nic nie warte. Przetestowanie wody jest podstawa bez tego nikt Ci nie poleci wpuszczenia ryb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki poleciłbyś mi filtr do akwarium 63 L? bo mam obecnie Filtr aquael fan 1 plus , w ogóle chciałabym oddać te welonki i kupić inne rybki ? i jaką byś mi polecił obsadę ?

Jaki masz budżet na filtr? Do 63l można myśleć już o mal kubełku albo kaskada się nada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jaki filtr Ci polecić, na pewno kubełkowy bedzię najlepszym wyborem tak jak pisała koleżanka yuurei. Ja osobiście mam JBL i jestem zadowolony. Obsada żeby pomóc musimy znać parametry wody. Wiec musisz zainwestować w testy. Poczytaj o dojrzewaniu akwarium.Jak czegoś nie wiesz zawsze pytaj. Ja sam jestem poczatkujacym akwarysta, dużo zadaje pytań i jeszcze wiecej czytam. To hobby nauczyło mnie pokory i cierpliwości, tu się nie da pójść na skróty. A za błedy i eksperymentowanie płaci się czasami najwyższa cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...