Skocz do zawartości

[91] Krewetkarium


NemoX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po postawieniu akwarium 240l. Przyszedł czas na coś mniejszego, ale ładniejszego czyli pierwsze krewetkarium. Chciałbym pokazać wam moje efekty pracy nad tym zbiornikiem. Na dzień dzisiejszy zbiornik stoi bez wody.

 

Wymiary: 45x45x45

 

Oświetlenie: Belka led 35W od Sławek121

 

Filtracja: Jeneca XP-07 z wkładami z filtra z akwarium 240l - jak nie będzie dawać rady to dołożę jakiś mały wewnętrzny aquaela.

 

Podłoże: około 2cm może trochę mniej ziemi ogrodowej i na to drobny piasek bazaltowy.

 

Nawożenie: Na początku brak w razie problemów zastosuję nawozy linii Blue-Line

 

Woda: Z zbiornika 240l parametry około pH 7 gH 10 kH 5

 

Ozdoby: kamień, korzeń

 

Planowany rośliny: Trawnik z Monte Carlo, Pogostemon Erctus, Staurogyne Repens, Ammania sp.bonsai, Bacopa caroliniana

 

Zwierzęta: Neocaridina heteropoda Blue Pearl, Caridina gracilirostris lub Caridina Tiger, Razbora Galaxy 10 może kilkanaście sztuk.

 

Pierwsze zdjęcia dodam w poniedziałek/wtorek. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego podłoża jest 5-6cm, z lewej strony do góry zrobiłem taką mini górkę. Nie wiem jak sobie poradzę na pewno nie będzie szału bo to moja pierwsza "aranżacja" krewetkarium :)

 

Dzisiaj ustawiłem tak właśnie korzeń i kamień, kamień będzie obłożony wgłębką wodną, korzeń no właśnie nie wiem, zostawić go suchego czy jednak gdzieś tam na nim umieścić mech i niech się rozwija? W sumie dla krewetek taki mech to było coś idealnego, ale nie wiem jak radzicie? Rośliny zamówiłem w niedzielę wiec w tym tygodniu wrzucę zdjęcia z posadzonych roślin.

 

4501914_DSC_0032.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie czy nie zatwardzi wody? W sumie kiedyś ten kamień i jeszcze jeden 3x większy włożyłem do wody RO w wiadrze było około pół wiadra na kilka tygodni i podwyższyła się twardość tylko o 2 stopnie. Więc chyba nie będzie problemu z twardością jeżeli włożę tylko ten sam mały kamień do dużo większej ilości wody + podmianki. Najwyżej go po czasie wywalę i zastąpię czymś innym.

Edytowane przez NemoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższego już nie znajdę na tył dam pogostemona ponoć rośnie do 40cm. Jak nie to jeszcze mogę dorzucić Limnophila sessiliflora którą mam w głównym akwa. Trawniczek i wgłębka dzisiaj dotarła, to trawnik posadziłem i jeszcze trochę zostało muszę komuś sprzedać w mieście :) Wgłębki trochę mało jest niestety i będę musiał poczekać aż zarośnie dobrze kamień i przykryje tą pomarańczową siateczkę która trzyma ją na kamieniu... Reszta roślin dojdzie jutro, pojutrze jak posadzę to zrobię zdjęcia. Dzisiaj też oczywiście jestem w trakcie zalewania pół na pół wody z dużego akwa i RO.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po posadzeniu tak to wygląda na razie łyso, ale powinno się to rozrosnąć. Wgłębka niestety przytwierdzona pomarańczową siateczką co na razie jest zbytnio estetyczne, ale żyłką bym nie dał rady tego przymocować bo ta wgłębka jest zbyt drobna :) Trawnik Monte Carlo, przed korzeniem Micrantheum umbrosum, z lewej z tyłu Ammania sp.bonsai, środek Bacopa caroliniana z prawej Pogostemon Erctus i na trawniku jeszcze 3szt  Staurogyne Repens. Korzeń jeszcze troszeczkę się unosił to kamieniem przydusiłem. Korzeń możliwe, że w późniejszym czasie oblepię jakimś z mchów które mam w innym baniaku.

 

4525093_12804450_1079415568789336_783129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...