Skocz do zawartości

Jaki filtr do 72l .


belver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki filtr polecacie do akwarium 72l? Potrzebuje czegoś bardzo wydajnego do 300zł. Myślałem nad filtrem kubełkowym ale nie wiem co wybrać.

Planowane rośliny-mchy,rogatki, ogólnie coś mało wymagającego.

Oświetlenie 24W

Podłożę -piasek 0,6-1,2 mm

Ozdoby-drewno i korzenie

Zwierzęta-Kolcobrzuchy karłowate 2x parka i krewetki neocardina yellow/red cherry (tak wiem kolcobrzuchy będą miały dodatkowe papu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej byłoby 1+3 jeśli chodzi o kolcobrzuchy? A co do filtra, to tanie są HW. Za 300 zł równo możesz mieć porządny jbl e901, który może będzie bardzo mocny, ale przy kolcobrzuchach to chyba dobry pomysł :-D

Czy taki filtr może mnie zalać?;p Co do kolcobrzuchów mam tylko 72l nie wiem czy 4 sztuki żyłyby w spokoju podobno są bardzo agresywne nawet wobec siebie.

Edit: Co do filtru jbl niestety piszą ,że to filtr od 90-300.Znasz może coś troszkę słabszego pod mniejszy litraż? Muszę brać pod uwagę jeszcze piasek+ozdoby czyli - 10l do moich 72L;p

Edytowane przez belver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry filtr nie zalewa :-) raczej rzadko się zdarzają wpadki w tej kwestii, po latach czasem zaczyna coś ciec, ale to zdążysz zauważyć zanim szklanka wody się nazbiera. Raczej nagle nie puści.

Co do kolcobrzuchów - 72l to już dość dużo, a 1 samiec i 3 samice to dobry układ, żeby samiec mógł rozłożyć agresję. Ważne tylko by było dużo roślin/kamieni/korzeni, po prostu zakamarków :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...