Skocz do zawartości

kolorowa obsada 50L


Koviana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo będę posiadaczką 50 litrowego akwarium. Kompletnie nie mam pomysłu na obsadę, dekoracje i dobór rybek. Jestem przekonana że będą krewetki Amano lub Red Cherry. Myślę nad ciemnym akwarium, liczne rośliny, korzenie, kryjówki. Preferowałabym ławicowe i kolorowe rybki. Nie mam konkretnego pomysłu i proszę o pomoc. Dodam że będzie to moje pierwsze akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poczytaj o zakładaniu akwarium i cyklu azotowym .Następnie sprawdź parametry wody testami kropelkowymi  .Jak już założysz akwarium i jak dojrzeje bedziesz znała parametry wody  to wtedy  można dobrać obsadę .

Ale jak chcesz na pewno krewetki RC i Ammano to  tylko małe i spokojne .Wszelakie gupiki,neony itp odpadają  będą wybijać krewetki . Także rozważ sprawę czy  nie lepiej zdecydować się na same ryby ,albo same krewetki ,

 

Myślę nad ciemnym akwarium, liczne rośliny, korzenie, kryjówki

 

Coś w stylu czarnych wód ?

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poczytaj o zakładaniu akwarium i cyklu azotowym .Następnie sprawdź parametry wody testami kropelkowymi  .Jak już założysz akwarium i jak dojrzeje bedziesz znała parametry wody  to wtedy  można dobrać obsadę .

Ale jak chcesz na pewno krewetki RC i Ammano to  tylko małe i spokojne .Wszelakie gupiki,neony itp odpadają  będą wybijać krewetki . Także rozważ sprawę czy  nie lepiej zdecydować się na same ryby ,albo same krewetki ,

 

Coś w stylu czarnych wód ?

Zapoznałam się już z wiedza o zakładaniu akwarium i innych rzeczach ;)

Neonki, gupiki odpadają już na starcie bo widzę ja tak często że rzygam jak są w zasięgu. Myślałam nad barwioną przeźroczką indyjską ale jak tylko przeczytałam czemu są kolorowe to zrezygnowałam. Faktycznie mogłabym najpierw zacząć od rybek a potem w razie możliwości krewetki. Jakie ryby proponujesz na początek? Chodziło mi bardziej o akwarium mało oświetlone z gęstą roślinnością, kompletnie nie mam pomysłu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre na początek będą razborki klinowe. Polecam je bo lubią pływać w grupie, a nie chować sie po kątach i w sumie mają sporą tolerancję na parametry wody. Oczywiście poczytaj, pooglądaj i przemyśl na spokojnie czego od akwarium oczekujesz.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...