Skocz do zawartości

Żywotność filtra JBL


Dafnia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam JBL 1501e i pytanie. Po kilku miesiącach "postoju na sucho" filtr przy pierwszym uruchomieniu przeciekał. Po rozłożeniu i złożeniu jeszcze raz, na razie nie cieknie. Sprawdzałem uszczelkę pod głowicą, wygląda jak nowa: elastyczna, zero uszkodzeń. 

 

Zauważyłem jedną rzecz: W czasie "normalnej" pracy nic nie cieknie, natomiast kiedy dmuchnąłem w przewód po odłączeniu żeby spuścić trochę wody (żeby mi się nie wylewała przy przestawianiu go do szafki) woda owszem wyleciała przewodem wyprowadzającym ale pociekła i spod głowicy i to w dwóch rogach.

 

Pyt. 1. Jak myślicie, czy warto ryzykować z tym filtrem i podłączać go do zbiornika jeśli już raz z niego pociekło ? 

 

Pyt. 2. Czy 5 lat to dużo dla kubła ? Czy powinien jeszcze posłużyć?

 

Pyt. 3. Jeśli musiałbym go wymienić to chciałbym na Eheima ale max na co mogę sobie pozwolić to Classic 2217. Czy taki filtr jest odpowiedni do 450l ? Mam zamiar trzymać tam ok. 20 pyszczaków średniej lub małej wielkości np. Ps. saulosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Spokojnie można podłączyć, ewentualnie wymień uszczelki, nasmaruj wazeliną, czasem filtry ciekną "na postoju", dopóki pracują nic się nie dzieje.

2. Nie wiem jak jbl, ale eheima mam już dobre 9-10 lat, nie wymieniałam w nim nic (no, wkłady), nic nigdzie nigdy nie smarowałam itd. i chodzi pięknie

3. Ja mam u siebie 2028 (akwarium 345l) razem z aquaelem turbo 100 i sprawdza się świetnie, a ostatnio się dowiedziałam, że i w 450l dawał radę (też z dodatkowym mechanikiem). Ma podobny przepływ co ten classic 2217, więc brzmi ok :)

 

Edit: ach, tylko 2028 ma większą pojemność, co przy pyszczakach może być znaczące, bo dość brudzą.

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jbl można chyba założyć głowice w dwóch pozycjach . Miałem tak w jbl e901. Głowica była założona w jeden sposób i po czyszczeniu filtra założyłem głowice obróconą o 180 stopni . uszczelka wygniotła się w jeden sposób i założona inaczej zaczęła przepuszczać wodę . Odwróciłem głowice do stanu pierwotnego i jak ręką odjął .

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
Pyt. 3. Jeśli musiałbym go wymienić to chciałbym na Eheima ale max na co mogę sobie pozwolić to Classic 2217. Czy taki filtr jest odpowiedni do 450l ? Mam zamiar trzymać tam ok. 20 pyszczaków średniej lub małej wielkości np. Ps. saulosi.

 

Zapomni ze ten filtr da radę  sam jako mechanik i biolog i to przy świnkach pyszczakach :)

Inna sprawa jak owy Eheim robił by za biologa a  drugi wewnętrzny  lub kubeł za mechanika

 

Jednak zamiast  tego eheima brał bym jbl e1901 ze względu na pojemność  medi 10L  a można go wyhaczyć nówkę za 600zl  ,a jak ma byś już eheim to 2228

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...