Skocz do zawartości

FILTR ZEWNĘTRZNY KUBEŁKOWY HW-302 1000l/h


xxadixx233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie a mianowicie zakupiłem Filtr zewnętrzny kubełkowy HW-302 1000l/h do mojego akwarium 120l  jest to mój pierwszy filtr zewnętrzny . Filtr ten ma  trzy koszyki . Otrzymałem do niego WKŁAD GĄBKOWY - 3 SZT + gratisowo 3x wkłady takie jak :

- WKŁAD - WĘGIEL  AKTYWNY – 1 SZT

- WKŁAD - ZEOLIT – 1 SZT

- WKŁAD - BIOMINET – 1 SZT

I mam teraz kilka pytań :))

1.Czy te koszyki filtra mam wyparzyć lub wymyć wodą akwariową czy nie ma takiej potrzeby?

2.W jakiej kolejności mam ułożyć wkłady ( patrząc od dołu ) ?

3,Czy te 3x gąbki mają zostać na spodzie koszyka a dopiero na tą gąbkę ułożyć wkłady?

4.Jak dużo mam wkładać tych wkładów ? Cały koszyk? połowę ? ile? :)

5.Na jak długo starczy taki wkład w tym koszyku? :)

6.Co jaki czas mam czyścić filtr ? I co w nim czyścić koszyki? :)

7.Jakie zastosowanie mają te wkłady ( proszę o opisanie krótko każdego z nich )

8.Czy wkłady te przed włożeniem do kosza trzeba je wyparzyć?

 

Proszę  o pomoc z góry dziękuje :)

post-23593-0-21553700-1451924979_thumb.jpg

Edytowane przez xxadixx233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 .nie

2. dowolnej

3. daj jedną gąbkę na spód  i jedną na wierzch

4 ile wejdzie  ,ale wywal węgiel aktywny i zeolit nie są ci potrzebne a w ich miejsce  nasyp ceramikę .

5 długo ...1 rok na pewno  ,ceramikę wymieniamy jak się zaczyna kruszyć rozpadać. W przypadku zeolitu  nalezy go wymieniać co 3-4 tyg ,ale zeolit stosujemy w zbiornikach z małą  ilością  roślin np malawi .Węgiel aktywny stosujemy po leczeniu  w akwarium .

6. wkładów nie czyścimy   , czyścimy węże  jak zaobserwujesz widoczny spadek przepływu    tak na oko raz na 4-5 miesięcy . Aby wkłady się nie zamuliły to na rurkę zasysającą zakład się  pre filtr z gąbki i  ją się czyści przy każdej podmianie .

7. google nie boli

8.  można przepłukać  pozbędziesz się pyłu z ceramiki , zeolit i węgiel zamień na ceramikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 .nie

2. dowolnej

3. daj jedną gąbkę na spód  i jedną na wierzch

4 ile wejdzie  ,ale wywal węgiel aktywny i zeolit nie są ci potrzebne a w ich miejsce  nasyp ceramikę .

5 długo ...1 rok na pewno  ,ceramikę wymieniamy jak się zaczyna kruszyć rozpadać. W przypadku zeolitu  nalezy go wymieniać co 3-4 tyg ,ale zeolit stosujemy w zbiornikach z małą  ilością  roślin np malawi .Węgiel aktywny stosujemy po leczeniu  w akwarium .

6. wkładów nie czyścimy   , czyścimy węże  jak zaobserwujesz widoczny spadek przepływu    tak na oko raz na 4-5 miesięcy . Aby wkłady się nie zamuliły to na rurkę zasysającą zakład się  pre filtr z gąbki i  ją się czyści przy każdej podmianie .

7. google nie boli

8.  można przepłukać  pozbędziesz się pyłu z ceramiki , zeolit i węgiel zamień na ceramikę

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...