Skocz do zawartości

Biały nalot na korzeniu - czy wkładać go do akwarium


Motorniczy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno dawno temu zakupiłem suchy korzeń ( nie wiem jaki na etykiecie byłe chińskie bądź japońskie znaczki ) Chciałem ten korzeń włożyć do akwarium, ale ze względu na brak środków na dokończenie projektu odpuściłem. Korzeń moczył się w zwykłej wodzie może z 3 miesiące. We wrześniu stwierdziłem że wyłoże go na ogród bo przeszkadzał. No i tam sobie tak leży do dzisiaj, jako że będe restartował akwarium bo jestem zmuszony przy okazji remontu pokoju chciałem go ponownie wykorzystać, sprawdziłem jak wygląda i jest mokry z tym że ma taki delikatny nalot biały który można zdrapać paznokciem. Nie mam jak go wygotować, jedynie co mi przychodzi do głowy to sypać go solą i szorować szczotką do paznokci i obleważ wrzącą wodą z czajnika.

 

Wklejam fotki żebyście mogli ocenic, mam przykre doświadczenia z korzeniami bo poprzedni w krewetkarium puszczał gluta i dosłownie zarosło mi tym całe akwarium, a ten korzeń jak zamontuje w akwarium to już nie wyciągne ( albo wyciągne ale już nie włoże )

 post-21292-0-87920900-1450279644_thumb.jpg

Od góry

post-21292-0-84765700-1450279667_thumb.jpg

Od dołu

 

Dodam że korzeń wygląda na spruchniały tak gdzie się zwęża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dokładnie stwierdzić po tych zdjęciach ale albo to jest pleśń albo grzyb. Jeśli korzeń jest spróchniały to moim zdaniem nie nadaje się do akwarium. Mógłbyś go oczyścić mechanicznie i wygotować w wodzie z solą. Wtedy wymoczyć w wodzie i obserwować czy coś "urośnie". Jeśli jednak rzeczywiście jest w części spróchniały to dałbym sobie z nim spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...