Skocz do zawartości

Rośliny podobne do limnofili bezszypułkoweja


Kaalinkaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zastanawiam się, czy moglibyśmy mi polecić jakieś roślinki o zbliżonych wymaganiach jeśli chodzi o wodę do limnofili bezszypułkowej. Ta roślina rośnie najpiękniej i najbujniej w momenta akwarium, rośnie jak szalona, więc chciałabym posadzić więcej roślin o zbliżonych parametrach, aby się ładnie komponowały i rozwijały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chwastowatych :) Hygrophila Polysperma, Hygrophila Corymbosa, Nurzańce, Źabiennice, Kryptokoryny, Anubiasy. To powinno rosnąć. Zresztą to powinno w każdym akwa dać radę.Zgaduje że masz mało światła i praktycznie nie nawozisz

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła mam 2 x T8 30W, więc to by się zgadzało na 150 litrów wody w akwa co tydzień leję Easy Life Profito 15 ml i Easy Carbo 3 ml.

Ale żabienice mają dziury na liściach i brązowieją wszystkie, tylko te stare liście, młodych jeszcze nie wypuszczają... dlatego pytam, bo z całego zbiornika, gdzie oprócz żabienic i limnofili mam jeszcze kryptokorynę małą, gwiazdę wodną, mchy i rotalę okrągłolistną, tylko limnofila rośnie jak szalona, reszta mą trochę żółtych i brązowych plam, w listkach robią się dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podając 0.5 mg/l żelaza( tak jak pi razy oko w ht na tydzień) podasz około 2.5mg/l potasu. Czyli jak na ht dawka która nic nie daje. W Twoim baniaku jest to samo. Dziury to braki w potasie. Co prawda nie mam pojęcia ile się daje potasu w LT. Bo jak mialem lt to dawałem na oko i nie pamiętam. Ale tak czy siak potasu tam brakuje, nada się jakikolwiek nawóz zawierający potas (i najlepiej tylko potas) w logicznych ilościach. W profito potas jest prawdopodobnie elementem soli czy helatów, stąd tam się znajduje. Dodawanie go tak po prostu w tej ilości było by bez sensu. Nawiasem jeśli carbo podajesz raz na tydzień to jest to mało sensowne. Carbo się w akwarium rozpada wyjątkowo szybko. Nie kumuluje się.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez WitoldM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...