Skocz do zawartości

Nawożenie w akwarium z kręgu LT


Korund
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam akwarium 160l o wymiarach 100x40x40 wyposażone w świetlówki t8 2x30W świecące przez 12 godzin. W akwarium za podłoże robi piasek kwarcowy, jest także dużo skał wulkanicznych i kilka korzeni. Pierwotnie z roślin miały być różnego rodzaju mchy, stąd pod piaskiem nie ma żadnej ziemi. Jednak jakiś miesiąc po zalaniu akwarium dopadło mnie natchnienie i postanowiłem koncepcję zmienić - do mchów dodam kryptokoryny, anubiasy, mikrosoria i echinodorusy. Lada dzień przyjdą kulki gt. Moje pytanie jest następujące - jak i czy w ogóle nawozić rośliny? Nie zależy mi na ich szybkim wzroście, nie chcę jednak by im czegoś do spokojnego, stabilnego wzrostu brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj co to LT  ..w LT podstawą jest żyzne podłoże(ziemia ogrodowa) które zapewni roślinom  dobre warunki  do wzrostu .   W  prawidłowym LT to się tylko dolewa wody  :)

Nie napisałem, że moje akwarium to typowy LT, po prostu brakło mi nazwy na akwarium nie będące HT, ale też nie mające w podłożu ziemi... Za czasów mojego pierwszego akwarium nazwano by to po prostu zwyczajnym akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że moje akwarium to typowy LT, po prostu brakło mi nazwy na akwarium nie będące HT, ale też nie mające w podłożu ziemi... Za czasów mojego pierwszego akwarium nazwano by to po prostu zwyczajnym akwarium :)

 

Przecież nazwa HT pasowałaby dokładnie tak samo jak LT... :roll: Z taką logiką to i holendrem je można nazwać. "To nie jest black water, więc to jest akwarium holendreskie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech się nawet nazywa miś yogi - semantyka nie ma tu znaczenia. Podałem warunki oświetleniowe, rodzaj podłoża i rośliny jakie się znajdują w zbiorniku. Teraz, nie chcąc przeprowadzać restartu zastanawiam się jak dostarczyć roślinom tyle substancji, ile im potrzeba do stabilnego, niespiesznego rozwoju.

Edytowane przez Korund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla echinodorusów i kryptokoryn kulki G-T starczą jak najbardziej, dawno temu jak miałam trochę żabienic, to na samych kulkach rosły szaleńczo.
Co do anubiasów i microsoriów... one nawożenia szczególnie nie wymagają, urosną co by się nie działo, swoim powoooolnym tempem, ale jednak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...