Skocz do zawartości

Dobór pokrywy pod stare 80l


Tazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dawno mnie tu nie było, ale jakby tak zapał nieco przygasł, co nieco smutne jest, ale do rzeczy - dobre pół roku temu padło światło w pokrywie w moim akwa - powód? Nikt nie wie. Może spalona świetlówka, może obwody, bo pokrywa stara jak świat i popękana. Pogoniłem ją z akwa, postawiłem równie starą belkę oświetleniową i była gitara, aż do dziś - też padła. Z tej racji przymierzam się do zakupu nowej pokrywy (jak najszybciej!).

 

Wymiary akwarium: 59,5 dł x 40 wys x 29,5 szer (mniej więcej).

 

Na allegro nie ma zbyt szerokiego wyboru i wpadła mi w oko ta pokrywa z oświetleniem - http://allegro.pl/aquael-pokrywa-prosta-do-akwarium-60x30cm-led-6w-i5129681572.html

 

Czy zda egzamin w akwa ze średnią liczbą roślin? Jak to jest z tymy ledami? Czy da się jakoś przeliczyć ich moc na zwykłe świetlówki?

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Tazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej pokrywę. Idź do szklarza kup zwykłą białą szybę na wymiar 5mm grubości (20zł), do oświetlenia zrób belkę z powerledów 1W, a jak nie potrafisz to zleć komuś lub kup gotową.

Na necie pełno poradników i tutoriali jak taką belkę wykonać. Raz, że wyjdzie taniej niż markowy gotowiec, dwa masz lepszą jakość światła, trzy wiesz co pakujesz do takiej belki.

 

Te wszystkie markowe belki led diversa, aquale są na diodach smd. Po 6 miesiącach nadają się na śmietnik bo paski żółkną i  tracą sporo światłą .

Edytowane przez DawW
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...