Skocz do zawartości

Pomoc przy uzupełnianiu akwa 112 l


Rafikus.no1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-). Posiadam obecnie akwarium 112 litrów. Niestety, duża ilość ostatnich przeprowadzek i restartów zmniejszyła moją liczbę roślin oraz rybek. Nie chcę popełnić żadnego błędu aby później nie mieć żadnych problemów więc proszę o porady ile i jakich rybek oraz roślin mogę dokupić?

Obecnie jest:

Gupiki 2samiec i 1 samica

Molinezja złota 2 samce i 1 samica

Młode 6 sztuk

Molinezja srebrna 1 samica

Danio parka

Kirys 2

Neonki 2

Ślimak 1 + 2 małe

 

Filtr aquael fan 2plus

Grzałka aquael 50w

Oświetlenie 2x18w osram jest na nich napisane 1000lm

Zbiornik działa od miesiąca.

Podpinam zdjęcie do pomocy.

 

Jeśli czegoś nie dopisałem proszę o poprawę :-)

Z góry dziękuję i przepraszam za błędy, piszę z telefonu :-)post-23482-0-22985600-1448466307_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże jest podzielone na 2 części tzn.ciemny drobny i jasny o granulacji średniej (dokładnie nie pamiętam bo kupowałem je ok rok temu do akwa 60l). Testy postaram się zrobić jak najszybciej i podam parametry :-) Wiem że nie wszystko jest ok ale dopiero co wprowadziłem się do nowego mieszkania i trochę jestem zalatany ale postaram się wszystko dopisać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanie odnośnie tych testów :-) byłem w 3 sklepach zoologicznych i każdy sprzedawca podaję inne ceny oraz firmy od 30 zł do 450 :-( Jeśli mogę prosić jakieś szczegóły dotyczące firmy,rodzaju i ceny tych testów?

Dziękuję :-)

Edytowane przez Rafikus.no1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie tych testów :-) byłem w 3 sklepach zoologicznych i każdy sprzedawca podaję inne ceny oraz firmy od 30 zł do 450 :-( Jeśli mogę prosić jakieś szczegóły dotyczące firmy,rodzaju i ceny tych testów.

Dziękuję :-)

Po taniości to zoolek, ja używam jbl, które podobno na NO2 i NO3 są dokładniejsze, ale nie jest to jakaś konieczność. Chyba najlepiej zarobisz zamawiając na allegro. Na początek pamiętaj, żeby kupić pełne testy, potem będzie dokupować uzupełnienia tylko :-)

 

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...