Skocz do zawartości

małże w krewetkarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaoszczędziłam kilka złociszy, i wpadłam na pomysł sprawienia sobie gromadki małż.

interesuje mnie dokładnie Yellow Clam.

myślę, że na początek kupię ok 3 sztuk..

 

ale, pojawia się pytanko.

w krewetkarium mam bardzo czystą wodę..

czym mogę "dokarmiać" moje "muszelki"? :)

 

wątpię, czy robią plankton w buteleczkach..

mam również nadzieję że krewetki i ślimak nic nie zrobią moim stworzonkom :)

 

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :)

 

MOD : ORT !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że troszkę ostudziliście mój zapał.. ;)

Ale, mimo wszystko, co należy zrobić gdy woda będzie "zbyt czysta"? :)

 

 

Ps. Mogę się dowiedzieć, kto poprawiał moje "błędy"?

Bo, nie chcę się czepiać, ale rzeczowniki w liczbie mnogiej piszemy z końcówką -om.

Więc poprawnie napisałam "stworzonkom" :)

 

a "zrobia" to błąd wynikający z faktu, iż piszę nie patrząc na klawiaturę i zwyczajnie w świecie nie wcisnęłam altu ;)

 

Mobika tam było zrobiom, a nie zrobia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie może być problem z ilością pokarmu. Spróbować zawsze możesz. Z doświadczenia wiem, że małże nasze krajowe potrafiły "zająć" się przynętą na haczyku ale to trochę inny kaliber. Może wrzucenie jakichś dennych płatków skusi je do żerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - niektórzy strasznie poprawiają nasze błędy a sami nie znają pisowni... to jest przykre...

 

Co do małży to wydaje mi się, że lepiej bedzie je odpuścić. Masz wszystko ok w akwarium więc po co sobie komplikować życie. Przypuszczam, ze 2 sztuki mógłbyś w sumie wsadzić ale jak dla mnie to 20l nie jest za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosty przykład:

Jestem piękną kobie - rzeczownik, liczba pojedyńcza.

Podobam się wielu kobietom - rzeczownik, liczba mnoga ;)

 

Wcześniej był jeszcze edit, iż słówko "stworzonkom" nie istnieje ;) a to również błąd. Jest to utworzone od słowa "Stworzenie" (np. jako zwierze, nie jako stworzenie świata z Biblii). Zwykłe zdrobnienie ;).

 

mod: jak zauważyłaś zostało to poprawione. nie usunę twojego przykładu, mimo że to OT, bo również mam uczulenie na takie błędy.

 

Ale, żeby nie robić off-topicu to zapytam.

Czy w takim razie będą nadawały się do 160l akwarium roślinnego? Jestem w trakcie zakładania go, myslę że we wrześniu ruszymy. małże posiedziałyby troszkę w moich 55l, a potem przełowiłabym je do dużego.

Myślę że w tak dużym akwarium przyda się mała pomoc w filtracji :)

Ale, skoro przekopują ziemię, to np. glossostigma czy inne delikatne rośliny by się nie utrzymały..

Co o tym myślicie? :)

 

Te małże naprawdę bardzo mi się podobają ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobika, jak nie spróbujesz to nie bedziesz wiedzieć. Wiedza w tym temacie z tego co widać jest czysto teoretyczna więc możesz być pionierem w tej dziedzinie :) Ja po przeczytaniu tego wszystkiego i innych informacji w necie zastanawiam się czy u siebie małej kolonii nie założyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...