Skocz do zawartości

Filtr RO 3


everydaniel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem ostatnio filtr RO3 75GPD niby USA ale pewnie chińczyk, dla własnych potrzeb (50-60l na tydzień). Sama membrana wskazuje na to, iż przetwarza ~480l.

Sednem założenia tematu jest to, że --na dzień czystej wody wypływa ok. 40l przy ciśnieniu 5,2bara,

-nie leci żaden odpad, tak jakby ogranicznik na to nie pozwalał,

-zdejmując ogranicznik, woda leci tylko przez ten czerwony wężyk odpadowy.

 

Wszystko szczelne i dobrze podłączone mimo braku instrukcji, w internecie u producentów było wystarczająco informacji.

Co może nie grać? Może wada ukryta?

 

Gwarancja jest na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z filtra poszły zerowe parametry to by sugerowało, że wszystko działa jak trzeba i woda nie omija membrany, więc jajowata obudowa odpada. Problem może leżeć w takim razie po stronie ogranicznika, jednakże na nich się nie znam, więc tu nie pomogę.
Niestety skok parametrów po przelaniu tych 20l może sugerować, że membrana się uszkodziła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płukałeś  filtry przed włożeniem membrany ?

 

Nie ma możliwości abyś uzyskał  czyste ro bez żadnego odpadu .Ja mam dokładnie  to RO3 http://allegro.pl/filtr-ro3-osmoza-akwarystyczna-75-gpd-ro-3-i4983951708.htmli dość  sporo odpadu bo na 5L RO  mam prawie 30L odpadu ! Ale fakt ciśnienie też kiepskie w rurach .

 

Co do parametrów to powinieneś mieć PH  6   GH 0-1 ,KH 0-1  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, tylko od innego sprzedawcy, przez filtry przelałem 80l na w pełni odkręconym zaworze. Odpadu mam kompletne 0, dla pewności podłożyłem nawet pojemnik na odpad, ale jest suchy.

No nic trzeba będzie dzwonić i się kłócić od razu o ogranicznik i o membranę.

 

Wysłane z mojego Vertis 4011 YOU przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...