Skocz do zawartości

Gałęzatka Kulista jako "trawnik"-kilka pytań


Ziermnior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Wczoraj byłem w zoologu by dokupić kilka roślnek. W oko mi wpadła taka kulka mchu właśnie gałęzatka więc ją kupiłem :) Niestety albo stety przez przypadek rozerwałem tą kulkę no i wpadłem na pomysł że zrobię taki płaski dywaniki i nawet taka mała ilość tej zieleniny robi wrażenie. Czytałem trochę na internecie i okazało się że ludzie robią z tego dywan dlatego chce dokupić więcej tych kulek i tu moje pytania :

1 Czy to nie zgnije od spodu?

 

2 jak przymocować to do piasku? ta jedna kępa jest przyduszona kawałkiem korzenia a nie widzi mi się że by na wszystkie kępy osobno coś kłaść żeby do góry nie szły.

 

3 Czy poszczególne kępy mogę przyszyć ze sobą nitką żeby dywan był całością? a nie takie placki.

 

4 czytałem i teraz widzę że nieźle ten mech (czy tam glon :D ) zbiera syf i niby trzeba go płukac ale kłoci się to z moją koncepcja szycia więc mogę kupi jakieś krewetki by czyściły tą zieleń? (w sumie mam 20 amano) ale np krewetki crystal red gdy bym jeszcze kupił to by nie zaszkodziło nie?

 

5 co z innymi roślinami?  ja chciałem mieć dywan na całym dnie ale taka kryptokoryna wypuściła pęd i gdyby na przykład ten pęd wyrósł pod mchem to wyrósłby z tego mchu czy zgniłby? a co z roślinami łodygowymi? na przykład zrobić dziure w mchu żeby rośliny wystawały czy to zły pomysł?

 

6 po tym co przeczytaliście pewnie złapaliście się za głowę (ja też) wiec w prost dać sobie z tym spokój czy nie albo czy np tylko na przodzie dać ten mech?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...