Skocz do zawartości

500l ameryka pld


everydaniel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym rozwiać pewne wątpliwości, które narastają wraz ze sprzecznymi informacjami. Otóż akwarium, które postawię będzie biotopem ameryki płd, a głównym składnikiem Skalary. W myślach pożegnałem się z paletkami, bo często skalary syfa przenoszą, a biorę z niepewnego źródła także lepiej nie próbować. Do rzeczy:

Akwarium 250x45x50h piach liście szyszki i korzenie.
Rośliny szerokolistne i mniejsze (ok 40gat.).
Obsada:
- miedzik 15-20szt
- neon innesa 30szt
- kirys albinos 10szt
- kirys pstry 10szt
- skalar żaglowiec (na wstępie 6szt)
- zbrojnik (ten łaciaty brązowo pomarańczowy?) 2szt
- kosiarka 3szt
- platka sunset,
- parka gupik
- red blond 5szt
- krewetki rc 100szt
- ampularie żółte 2szt
* Gupiki platki i krewetki zostały, a nie mam sumienia oddać ;). Chcę zapytać, co może się dziać w takim akwarium z małymi (chociaż dużo) rybkami w złączeniu ze skalarami i czy dodanie kolejnych 4 skalarów będzie miało rażący wpływ na to całe mikro-towarzystwo? Dodam, że wszystko młode;) Liczę na wasze porady w sprawie wyżej wymienionej obsady.

Wysłane z mojego Vertis 4011 YOU przy użyciu Tapatalka
 

Czytelniej teraz?
Nie licz, że zawsze będę tak układał twoje posty.
Pisz poprawnie, używaj polskich znaków. Regulamin 6.1. /DawW/

Edytowane przez DawW
PISOWNIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna długość baniaka, więc nie zepsuj tego. Jeżeli nie ogranicza cie wysokość, postaw coś wyższego, bo 50cm (a właściwie ok. 40cm jeśli odejmiesz podłoże i górę) to trochę mało na skalary. Ja planuję w najbliższym czasie postawić baniak 180x50 właśnie z myślą o skalarach i będzie miał co najmniej 60cm wysokości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...