Skocz do zawartości

Nano Amazonia.


harywi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wytłumaczyć czy moje światło jest wystarczające dla roślin czy jednak do bani .

A mianowicie jest to oryginalna listwa z Fluval Led 3W , 7200K

Z tego co dzisia zauważyłem trawa znajdująca sie bliżej przodu zaczyna od góry żółknić .

 

Po za tym na roślinach które maja długie liście inktore znajdują sie całkiem u góry tworzy sie dość dużo glonów patrz. Foto.

Dołączona grafika

A oto ta żółkniejąca trawa

Dołączona grafika

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakteriami możesz wybić krewetki, na pewno zawiera toto pożywkę dla nich czyli jony amonowe. NO3 = 15? Po co? Wystarczy jak ono tam będzie, ja mam w roślinniaku coś między 2-5. Tygodniowo krzaczki zjadają powyżej 10. Wystarczy dozować codziennie. Wysokie NO3 wcale nie jest konieczne, zwłaszcza przy niskich twardościach.

Dodam też że mierzysz jedynie NO3, braki reszty niewykluczone.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez WitoldM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tez sie trochę zastanawiam nad tym .
Osobiście chodziło mi o bakterie które daje sie na start akwarium w celu jego dojrzewania .
Z tego co ja wiem można ta czynność powtarzać przy każdej podmienię wody lub czyszczeniu filtra.
Watpię ze by krewetki na tym miały ucierpieć .



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Zwracaj uwagę na pisownię.

andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielu czynników aczkolwiek kombinujesz jak koń pod górę. Dasz bakterie żeby wykorzystać zawartą w nich pożywkę aby ją biologia z filtra przerobiła na NO3(bo przecież nawet jeśli tam są jakieś bakterie to chyba nie myślisz że one w ogóle w czymś pomogą?). Równie dobrze możesz dać NH4NO3 efekt ten sam. Nie zrozum mnie źle, ludzie do dojrzałych zbiorników dają azot w formie amonowej i niektórzy sobie chwalą. Jednak nie jest to żadna konieczność zwłaszcza w twoim przypadku ale jeśli się już, nie wiedzieć dlaczego, upierasz przy tej formie. Zrób to z głową, a nie stosuj wątpliwej jakości rozwiązania.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...