Skocz do zawartości

Skalary - przed zakupem.


Adamu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam w planie zakup skalarów do zbiornika 450L. Opisany tutaj:

http://forum.superakwarium.pl/topic/47940-450-towarzyskie/

Obecnie parametry nawozów książkowe.

 

Mam kilka pytań do hodowców/posiadaczy tych ryb.

Mogę mieć skalary Scalare (najzwyklejsze) za 5zł/sztuka, hodowane w Polsce ale bez większego wysiłku włożonego w selekcjonowanie. Są malutkie, 5-6 cm z płetwami ubarwione od pasków aż po zwykłe śledzie... Czy z wiekiem ich ubarwienie się zmieni na coś bardziej atrakcyjnego? Nie chciałbym śledzia albo by mi z wiekiem wyblakł.

 

Jest też opcja Altum za ok 30zł/sztuka też z polskiej hodowli. W miarę ładnie wyglądają ale są już większe, do 10cm.

Ostatnia opcja to Rio Nanay F2, 45-50zł/sztuka. ładne ale też większe do 10cm.

 

Ostatnie dwie opcje podobno nie dobierały się jeszcze w pary... nie wiem czy to przez jedną płeć ławicy czy też normalnie prawda.

 

Zakres cenowy jest duży dlatego się zastanawiam... nie powiem, można kupić większą grupę tanich i potem przebrać co do wyglądu ale szkoda ryb...

Kolejna kwestia to czy starać się o różne-płciową grupę czy totalnie olać sprawę bo co potem się z młodymi zrobi...

 

Przydało by mi się kilka porad praktycznych co do tych kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "Altumy", o ile mi wiadomo to są tak naprawdę skalary Peru Altum, jeśli mówisz o rybach ze sklepu na ul.Parkowej. :) 

Co do Rio Nanay to może zobacz tutaj: http://olx.pl/oferta/skalar-skalary-pterophyllum-sp-rio-nanay-f1-CID103-IDaK1OH.html#05edea0ec8

te są F1 podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...