Skocz do zawartości

Akwarium do 100L do domu


Rekomendowane odpowiedzi

czesc akwarzysci :)

Mam do was pytanie ponieważ pare lat temu miałem akwarium około 60 L. Chciałbym sobie teraz zalozyc na nowo nowe akwarium 80 - 100 L (w sumie 80 mysle, ze by starczylo). I tutaj do was takie pytanie. jestem z Bydgoszczy, nie wiecie czasem, gdzie można się zaopatrzyć w sprzet do zalozenia takiego akwarium/lub ewentualnie strony internetowe, gdzie warto wszystko kupic za jednym zamachem (jeśli ejst możliwość wlacznei ze stolem pod akwarium). Chciałbym mieć poza tym akwarium słodkowodne takie, aby "ladni wygladalo" :) wtedy zona się zgodzi :) - dlatego jaka konfiguracje rybek byscie mogli mi zaproponować + ewentualnie jakies zdjęcia podglądowe rybek z roślinkami. Jaki filtr do tego by musial być itp. Proszę was o rade i przykłady. Dzieki i czesc.

 

P.S Co myślicie o akwaria które sa na allegro widziałem akwarium 100l za około 360 zl, czy to się oplaca?

 

 

Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez robert1337
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  aby coś  działać trzeba mieć  plan /wizję przyszłego zbiornika i do tego dążyć .

Gdzie kupić .... ja osobiście kupuje na allegro  jest kilku dużych sprzedawców  np Plantica,Trzmiel, Beilo,Planta Garden ,AP_Zoo......  to wszystko są sklepy z dużym asortymentem  więc wszystko dostaniesz w jednym miejscu .

Gotowych zestawów nie polecam bo to kich .

Kup sobie szkiełko (akwarium) jakie chcesz  możesz poszukać na OXL w swojej okolicy

.Do tego niezbędny filtr   do 100L proponuję HW 302 koszt ok 170zl .

 

Podłoże : zwykły piasek z marketu budowlanego np SOBEX 10zl za 20KG 

.

Nawóz  : aby roślinki rosły muszą mieć jakiś nawóz  najlepiej kupić kulki GT 50szt -5-8zl  ty byś potrzebował ok 100sz. lub jakiś  substrat np JBL Aquabasis ok 40zl

 

Oświetlenie  nie wiem czy kupisz akwa z pokrywą czy nie ,ale oświetlenie w pokrywie jest mizerne bo zazwyczaj to 2x18W t8 co się nadaje  tylko dla mchów ,anubiasów i innych wolno rosnących  roślinek ,  oświetlenie w

pokrywie można rozbudować za pomocą gotowych zestawów (statecznik,oprawki) oświetleniowych na t5  koszt takiego zestawu to ok 150-170zl  + świetlówki 25-40zl w zależności od rodzaju (deylight ,roślinne)

 

Testy : niezbędne to Ph ,GH/KH,NO2 (na start) NO3 .... w późniejszym czasie  przy roślinach PO4 i Fe  najlepiej kropelkowe  ,a najtaniej ma je zoolek ok 16-28zl za pudełko/test 

 

Grzałka ok 100-150W  + jakiś termometr 50zl za wszystko

 

Jak już bedziesz miał powyższy sprzęt wszystko ustawisz ,zalejesz i dojrzeje .Bedziesz znał parametry wody wtedy przyjdzie czas na ryby  które dobierzesz pod parametry  posiadanej wody .

A czy zbiornik bedzie ładnie wyglądał to zależy tylko od ciebie  jak się nim zaopiekujesz i zadbasz to z czasem na pewno bedzie ,ale wiedz ze to fotki w necie z pięknymi zbiornikami  nie powstają w 1-2 tyg. Aby stworzyć taki piękny zielony ogród to często 6 miesięcy  (jak nie więcej ) pracy ,dbania i wiedzy .

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...