Skocz do zawartości

Brązowe glony


URSUS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[b]1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)-[/b]  1.05.2015

[b]2.Litraż i wymiary akwarium -[/b]  145l 85x38x45h (cm)

[b]3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)-[/b] LED smd 5050 8000K 35W

[b]4.Jak długo świecisz (ile godzin)-[/b] 10h / doba

[b]5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa[/b] JBL Manado

[b]6.Filtracja -[/b] HLB - 701

[b]7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) -[/b] roślinny 

[b]8.Ozdoby (jakie)-[/b] kamienie Moonstone

[b]9.Rośliny (ile,jakie)-[/b] Żabienica delikatna, Żabienica długolistna, Rogatek

[b]10.Ryby - obsada (jw.)-[/b] brak

[b]11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)-[/b] brak, tylko uzupełnianie wyparowanej wody

[b]12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )-[/b] kulki g-t, nawozy aqua time: węgiel 2-3 ml/ doba, makro 1-2 ml/doba, mikro 5 ml/ tydzień

[b]13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)-[/b] brak

[b]14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe -[/b] nieznane

[b]15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ?[/b] przesadzenie Rogatka, czyszczenie szyb,

[b]16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu?[/b] brak

[b]17.Fotka całego zbiornika i fotka detali -[/b] fotki całego zbiornika w galerii http://forum.superakwarium.pl/topic/47578-145-skamienia%C5%82y-%C5%82ysiol/ fotki detali załączone 

[b]Opis problemu-[/b

 

Witam.

 

Przez pierwsze dwa tygodnie istnienia zbiornika kiedy to świeciłem połową mocy przez 8h / doba i podawałem nawozy do słupa: codziennie węgiel, dwa razy w tygodniu makro, raz na tydzień mikro w ilościach jak wyżej większych problemów z glonami nie miałem. Lekki brązowawy pył na Żabienicy długolistnej który to po mechanicznym usunięciu nie powracał i zielone nitkowate glony z bąbelkami na samej górze największego kamienia 

Problemy z brązowym glonem na zdjęciu pojawiły się tydzień temu po załączeniu drugiej połowy mocy światła (10h/doba) i po rozpoczęciu nawożenia codziennie makro. Przez pierwsze kilka dni trzeciego tygodnia istnienia zbiornika atakował tylko kamienie. Usunąłem go gąbką którą to od nowości mam przeznaczoną tylko do czyszczenia akwarium  ile tylko byłem w stanie ale wrócił niemal na drugi dzień nie dość, że atakując ponownie kamienie to dodatkowo zaczyna atakować szyby i Rogatka.

 

Czy to okrzemka która jest czymś w miarę  normalnym w nowo założonym akwarium i nie mam się czym za bardzo przejmować? 

Czy to coś innego jeśli tak, co i jak z tym walczyć? 

 

Z góry dziękuję za pomoc, sugestie itp 

 

Pozdrawiam 

 

 

post-14616-0-84055700-1432321003_thumb.jpg

post-14616-0-58258200-1432321081_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1. 35W na 145 litrów wody ? Dążysz do roślinnęgo ? To jakiś żart ? Masz 0,24 W/l słabego jakościowo i ilościowo światła. Poczytaj jakie światło powinno być. Moim zdaniem powinieneś mieć jakieś 70W aby pobawić się z średnio wymagającymi roślinami.

2. Jeśli te glony są tylko na kamieniach to olej to. Ludzie pakują do akwarium kamienie, a później jęczą, że im coś zarasta je.

3. Być może akwarium dopiero teraz końćzy dojrzewać i okrzemki same znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...