Jump to content

Akwarium 112 l - silikownowe łączenia


Recommended Posts

Witam.

To mój pierwszy post :) Powracam po latach do akwarystyki (kiedyś zaczynałem jeszcze na kitowanych akwariach i książce "Moje akwarium", net na modemie był kosmicznie drogi ;)).

Zakupiłem akwarium diversa 112l + osprzet, piasek do piaskownicy, trochę roślinek, wygotowałem trochę kamieni i korzeni, ułożyłem to na razie "jakoś" i zalałem wodą, do testów.

Akwa stoi od środy, pierwsze 2 dni zmętniła się trochę woda, zrobiłem jedną 30% podmiankę, zaczyna się klarować. Kiedyś robiłem wszystko na oko, testery były bardzo drogie i trudno dostępne (pochodzę z małej miejscowości), na razie poczekam jeszcze z tydzień i zobaczę.

 

Wracając do tematu posta, zauważyłem na silikonowych łączeniach "coś" jak na zdjęciach. Wydaje mi się że woda rozpiera górne partie (słabsze łączenie, w dole jest podstawa) łączenie się rozciąga i powstają takie mikro szczeliny. Zastanawiam się czy jest to zjawisko normalne czy coś niebezpiecznego. Przy podmiance po wypompowaniu części wody problem zniknął, po uzupełnieniu dalej jest jak na zdjęciach.

 

Zastanawiam się czy można to jakoś wzmocnić, mógłbym kleić wzmocnienia ze szkła ale wolałbym tego nie robić. Może są jakieś klamry spinające na boki czy coś takiego. Wyjechałem na dwa dni i szczerze mówiąc cały czas myślałem czy śąsiedzi z dołu już nie pływają ;)

 

Pozdrawiam

post-22703-0-10122800-1428838636_thumb.jpg

post-22703-0-48713000-1428838637_thumb.jpg

Edited by ithanoss
Link to comment
Share on other sites

Witaj, ja mam to samo akwa (diversa 112l, (obecnie nie "na chodzie)) i nie widzialem u mnie czegoś takiego. Ja bym osobiście nie ryzykował z klamrami bo raz, że oszpeci cale akwa a dwa jak mocniej ściśniesz i pęknie szkło to masz po gwarancji. A propos, jeżeli jest akwa na gwarancji (domyślam się, że kupiłeś w sklepie) to zanieś im to i powiedz, że masz obawy. W moim drugim akwa, które tez chwilowo stoi puste (diversa 54l) nie miałem czegos takiego, nawet w miejscach gdzie silikonu jest mniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...