Skocz do zawartości

Akwarium 112 l - silikownowe łączenia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post :) Powracam po latach do akwarystyki (kiedyś zaczynałem jeszcze na kitowanych akwariach i książce "Moje akwarium", net na modemie był kosmicznie drogi ;)).

Zakupiłem akwarium diversa 112l + osprzet, piasek do piaskownicy, trochę roślinek, wygotowałem trochę kamieni i korzeni, ułożyłem to na razie "jakoś" i zalałem wodą, do testów.

Akwa stoi od środy, pierwsze 2 dni zmętniła się trochę woda, zrobiłem jedną 30% podmiankę, zaczyna się klarować. Kiedyś robiłem wszystko na oko, testery były bardzo drogie i trudno dostępne (pochodzę z małej miejscowości), na razie poczekam jeszcze z tydzień i zobaczę.

 

Wracając do tematu posta, zauważyłem na silikonowych łączeniach "coś" jak na zdjęciach. Wydaje mi się że woda rozpiera górne partie (słabsze łączenie, w dole jest podstawa) łączenie się rozciąga i powstają takie mikro szczeliny. Zastanawiam się czy jest to zjawisko normalne czy coś niebezpiecznego. Przy podmiance po wypompowaniu części wody problem zniknął, po uzupełnieniu dalej jest jak na zdjęciach.

 

Zastanawiam się czy można to jakoś wzmocnić, mógłbym kleić wzmocnienia ze szkła ale wolałbym tego nie robić. Może są jakieś klamry spinające na boki czy coś takiego. Wyjechałem na dwa dni i szczerze mówiąc cały czas myślałem czy śąsiedzi z dołu już nie pływają ;)

 

Pozdrawiam

post-22703-0-10122800-1428838636_thumb.jpg

post-22703-0-48713000-1428838637_thumb.jpg

Edytowane przez ithanoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja mam to samo akwa (diversa 112l, (obecnie nie "na chodzie)) i nie widzialem u mnie czegoś takiego. Ja bym osobiście nie ryzykował z klamrami bo raz, że oszpeci cale akwa a dwa jak mocniej ściśniesz i pęknie szkło to masz po gwarancji. A propos, jeżeli jest akwa na gwarancji (domyślam się, że kupiłeś w sklepie) to zanieś im to i powiedz, że masz obawy. W moim drugim akwa, które tez chwilowo stoi puste (diversa 54l) nie miałem czegos takiego, nawet w miejscach gdzie silikonu jest mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...