Skocz do zawartości

Czy ta komoda wytrzyma akwarium 102 l?


paw9810
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam komodę z szufladami z Ikei,stoi na niej podobnej wielkości akwarium. Dołożyłem dodatkowy blat by uniknąć odkształcenia i wzmocniłem plecy płytą 18mm aby się komoda nie złożyła. Zrobiłem to wszystko bo też miałem obawy o wytrzymałość szwedzkiej konstrukcji. Niestety ,albo stety nie wstawiłem akwarium na komodę bez wzmocnień więc o tym czy wytrzyma nie mogę opowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh też stosuję taki patent - tj. z tyłu wstawiam płytę która zapobiega odkształceniu blatu. Przy akwarium 72l wstawiam taką płytę około 20cm o przedniej ściany akwarium a 10cm od tylnej. Przy komodzie z szufladami niestety się tak nie da - co najwyżej wstawisz na samym końcu. Dodatkowa płyta osb wycięta po wymiar akwarium i oklejona odpowiednim kolorem okleiny + wzmocnienie z tyłu może zdać ezgamin jeśli między komodami przebiega poprzeczna płyta od blatu aż do podłogi. Jeszcze pytanie z czego jest ta komoda - tj. z płyty czy z takiego papieru (taka lekka płyta, którą Ikea stosuje w niektórych meblach). Jak z płyty to jeszcze jest szansa, że się nie odkształci jeśli między szufladami też jest solidna płyta. Jeśli z tej swojej konstrukcji papierowej to może być źle bo mam z tego stoli kawowy i półkę pod telewizor - ugina się nawet jak się na to patrzy ciężkim wzrokiem ;-).

 

Jeszcze jest taki problem, że materiały odkształcają się z czasem - więc to, że wytrzyma i postoi rok, to jeszcze nie znaczy, że za 1,5 roku coś nie strzeli. Osobiście bym nie ryzykował bez porządnego wzmocnienia - przynajmniej takiego jak zastosował psycho. 112l to już spory ciężar - pewnie ze 130kg jak nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...