Skocz do zawartości

[42l] ogólne- aktualka


amatorka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

  Obecnie mam akwarium 42l. Jego wymiary to: 60cm x 25cm x 30cm i jest profilowane.

Temperatura: 24oC

Oświetlenie: świetlówka Philips TL-P 15W przyciemniona papierem do pieczenia (te sposoby :D )

Filtracja: filtr zewnętrzny kaskadowy, w środku gąbka i taka płytka zatrzymująca syfy

Podłoże: bardzo drobny żwirek zmieszany z JBL Manado

Nawożenie: kulki glinowo-torfowe, odżywka dla roślin Aquaforin Potassium Tropicala, Ferro aktiv, Aqua plant, na zmianę mniej więcej co dwa tygodnie

Parametry: jak na razie nie mierzę, urodziny mam 25 kwietnia może dostanę zestaw testów  ;) 

Flora: żabienica amazońska( dwie małe sadzonki),pływający rogatek sztywny, nurzaniec, 2x anubias karłowaty na korzeniu, 8x moczarka, wgłębka na powierzchni i na kamieniu na dnie (czekam jak zakryje siarkę, którą jest przymocowana, spora kryptokoryna, prawdopodobnie wenditii

Fauna: 1x prętnik karłowaty(samiec), 3x neon Inessa, 1x molinezja czarna (samica), 3x kirys pstry (2+1), 1x kirys spiżowy, 4x gupik(2+2 samce malutkie), 1x zbrojniczek niebieski (jak już pisałam we wcześniejszym poście trafi do 140l taty, 

Pokarm: Bio-vit Tropical, Tetra Wafer Mix, Vitabin Tropical, Green Wafers Tropicala, Betta Tropicala, mrożony kryl, od czasu do czasu ochotki, Guppy Tropicala

 

Może to dziwnie zabrzmi, ale dla neonów i molinezji moje akwarium to hospicjum ; )  - po prostu chcę się rozwinąć w stronę parki prętników i akwa robić pod nie, a nie dokupywać 7 neonów. Molinezja wkrótce pewnie dołączy do krainy wiecznych snów, bo jest już sędziwa. Gupiki to trafiły do mnie przypadkiem, wkrótce się ich pozbędę. 

W niedalekiej przyszłości chce założyć krewetkarium i większe akwa 112l, ale to dopiero jak będę znała parametry.

Co do żwirku i kirysów to bardzo im się podoba rycie w podłożu, przyglądałam się ich wąsikom i nie widziałam najmniejszej ranki, zadarcia. 

Zdjęcia wkrótce wstawię, poczekam tylko na wgłębkę jak zakryje siatkę.

Uwagi i krytyka mile widziane, każda wskazówka jest dla mnie ważna.  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna obsada i jakiś taki groch z kapustą. Teraz zakładam akwarium 54l. dwu gatunkowe choć na początku mojej przygody z akwarystyką też chciałam mieć wszystkiego dużo i różnych odmian na 30litrach ale jednak z czasem zaczyna się pojmować pewne rzeczy. Niektóre z tych odmian żyją w Haremie a ty jakoś tak dziwnie pojedynczo i dla Neonów trochę za małe akwa i jak już to minimum 6szt bo to ryby stadne.  A jak już nie planujesz ich mieć to może lepiej oddaj niż czekaj na "zgon" sorki za bezpośredniość... ale jakoś te Hospicjum jak to ujęłaś to nie  dom wczasowy... Tyle ode mnie.

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś lub ja napisałam nie jasno. Wiem, że neonki są stadnymi rybami, i wiem, że mam za małe akwa. Nie chcę kupować większego, ani robić tak, żeby było stado. Nie podobają mi się po prostu. Wiem, że dobro ryby jest najważniejsze, ale fatygować się wciskać komuś trzy marne, stare neony, którym wiem, że nie zostało wiele życia? Moim zdaniem to nie ma sensu.

Edytowane przez amatorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz a ja kocham Neony i moim zdaniem akwarium bez Neonów to nie akwarium... i  to właśnie skuli nich zmieniam akwa na większe bo w 30litrach musiałam oddać z bólem serca stado. Choć 54l  to i tak minimum ich wymagań  i gdybyś była bliżej na pewno bym je wzięła... Dlatego może ta wypowiedź o Neonach i Hospicjum tak mnie zabolała. I nie jestem On tylko Ona ;) zresztą pisze w tytule mojego postu :)

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...