Jump to content

Dezynfekcja roślina

raiders
 Share

Recommended Posts

Mam spory problem w swojej 15l kostce z krewetkami od dłuższego czasu walczę ze ślimakami (rozdętek) wybieram je ręcznie  ,kupiłem helenki efekty ich pracy widać ,ale ilość rozdętek jest przytłaczająca .Wczoraj przeżyłem szok jak zobaczyłem czarny liść żabnicy  oklejony był w całości malutkimi ślimaczkami(nowy wylęg) :/ ..... więc podjąłem decyzję o restarcie

I tu pytanie jak zdezynfekować skutecznie  rośliny(mchy ,żabnica,rotala,mały henio) aby wybić wszystkie jaja ślimaków ?

Podłożę wymienię na biały piasek ,akwa wymyję solą +gorąca woda .

Myślałem również o walce chemicznej ze ślimakami ,odłowić krewecie i do akwa nalać chemii na śłimaki tylko ze  jest spore ryzyko ze podłoże nawciąga tej chemii i ciężko bedzie ją później wypłukać .

Daj szansę helenkom, na pewno sobie poradzą. Ogranicz trochę karmie krewetek i spróbuj odławiać ślimaczki na marchewkę.

Jeżeli zdecydujesz się na chemię to Tropical Algin Pond, środek na glony zielone, zabija ślimaki i wydaje się być ok dla krewetek.

Na wyczyszczenie zbiornika, helenki potrzebują czasu.

U mnie zajęło im to 2 miesiące przy mojej pomocy w odławianiu. Teraz podbieram już ślimaki z zoologicznego bo szkoda mi helenek oddawać:P