Skocz do zawartości

[240] Korekta obsady.


xan29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie chcę zakladać kolejnego postu więc napisze tutaj. Otóż odziedziczyłem akwarium profil 240 litrów (120X40X50 wysokość). A razem z nim 2 dość spore bocje wspaniałe, jeden duży skalar oraz o ile dobrze go rozpoznałem zbrojnik pospolity. 

Mam dwa pytania:

1. Obecnie pracują w tym akwarium dwa zew. filtry JBL 901 oraz Fluval 305 chciałbym jeden wyłączyć, a dokupić jakiś wew. i teraz pytanie do Was czy dobrze chcę zrobić i jaki filtr wew byście polecili?

2. To obsada bo obecnie jest tu spora zupa:

4 skalary (1 duży 3 małe)
okolo 18 neonkow
para molinezji 
3 platki
1 zbrojnik niebieski 
1 zbiornik pospolity
4 bocje wspaniale (dwie duże i dwie małe nie dawno dokupione)
4 kiryski spizowe
2 kiryski panda
1 gurami złota
3 mieczyk
 
Co tu zmienić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie neony ? innesa , zielone,  czerwone , czarne ?

 

na 100% bocje out masz za małe akwa na nie  (ja mam 300 l i 2 bocje i muszę się ich pozbyć )

nie wiem ale  wydaje mi się że 2 zbrojniki to za dużo  1 wystarcza

Neony innesa.

"Glonki" chyba to para bo jeden ma takie wypustki na głowie a drugi nie wiec może coś z nich będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 l ? ja mam 300 L (jak widzisz różnica niby nie wielka ) i mi proponują albo eheim 2217+ (ma dodatkowe gąbki wkłady w kpl) lub  jbl e1501

 

Ten drugi w testach wypada lepiej i jest tańszy .  Nie ukrywam , że sam zakupie JBL i  Tobie również polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 l ? ja mam 300 L (jak widzisz różnica niby nie wielka ) i mi proponują albo eheim 2217+ (ma dodatkowe gąbki wkłady w kpl) lub  jbl e1501

 

Ten drugi w testach wypada lepiej i jest tańszy .  Nie ukrywam , że sam zakupie JBL i  Tobie również polecam

Ale sęk w tym, że ja już mam dwa filtry JBL 901 i Fluval 305, ale chcę Was zapytać jaki wewnętrzny filtr do mechanicznej filtracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...