Skocz do zawartości

OSwietlenie led w krewetkarium.


Davvvi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję założyć krewetkarium w akwarium 12L. Chciałbym w nim niezbyt wymagające roślinki, ale żeby dobrze rosły. Mam bardzo jasne diody powerLED o mocy 1Watt i jasności 110 lumenów. Posiadam 4 diody o barwie 6500K i 4 diody o barwie 4500K, a także diody RGB, wszystkie 3 także o mocy 1Watt. Których diod użyć, żeby roślinki jak najlepiej rosły?

 

 

Pisz poprawnie. 

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt mi tu nie pomorze. Dałem 4 diody 6500k i wszystkie RGB aby nie robiło się kolorowo w krewetkarium. Myślę że w takim ustawieniu roślinki powinny rosnąć. Pozdrawiam.

 

Prawdopodobnie większość to Małopolska albo Mazowsze niestety... /ahr/

Edytowane przez ahr
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam wszystkich trzech kolorów czyli Niebieski ,Czerwony i Zielony. W tej kombinacji dlatego żeby światło było białe. Użyłem niebieskiej i czerwonej ale wtedy wszystko było niebiesko-czerwone. Za mocno świecą. W zestawieniu trzech kolorów też niestety nie jest super. Mimo że w połączeniu dają białe światło to jednak widać lekkie przebarwienia na roślinkach. Czy cztery diody o barwie 6500k wystarczą? Czy lepiej jednak zostawić kolorowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykły stabilizowany zasilacz . Diody świecą dobrze. Jest bardzo jasno a mimo tego się nie grzeją. Oczywiście są chłodzone ale radiatory się nie nagrzewają jakoś specjalnie. Diody montowane są szeregowo po 2 szt.

 

A co z tymi diodami kolorowymi? Odlączać czy nie?

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy zapalonych kolorowych diodach na jednej z roślinek ,na liściu pojawiły się pęcherzyki powietrza. Dzisiaj świecę bez kolorowych i jak narazie nie ma pęcherzyków. Jutro znów potestuje z kolorowymi żeby sprawdzić czy to nie był zbieg okoliczności. Jeśłi jednak nie był to zbieg okoliczności to uznam że warto trzymać kolorowe diody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...