Skocz do zawartości

Danio pręgowane


korozja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałabym się zapytać, czy można łaczyć w jednym akwarium danio pręgowane, które już mam z brzanką mszystą, która bardzo mi się podoba? czytałam, że brzanka mszysta jest modyfikacja sumatrzańskiej która słynie z obgryzania płetw innym rybkom. czy brzanka mszysta również ma taki zwyczaj? danio pręgowane mają natomiast dość duże płetwy i boję się, że może nie być to dobry zestaw. czy ktoś ma może doświadczenie w tym temacie?

jakie inne gatunki proponujecie w zestawieniu z danio pręgowanymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. z rybek do tej wielkości akwa to pozostają raczej gupiki, moze jakiś bojownik? Ja mam osobiście bojowniki i danio pręgowane i świetnie się czują w swoim towarzystwie :D

Mogły by być również Neony innesa.

 

Musisz jednak pamiętać, że danio jest rybką stadną i bedziesz potrzebowała ich min. 6 sztuk. Więc nie wiem czy sobie nie przerybisz akwa poprostu, biorąc pod uwagę że na 1cm rybki przypada 1litr wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero zaczynam i wczoraj kupiłam pierwsze rybki (czytałam, że po odstaniu wody nienależy wpuszczac wszystkiego na raz, tylko stopniowo :] ). właśnie 4 danio pręgowane. wiem że są ruchliwe i żywe z naturu, ale i tak wyglądają na wyjatkowo zadowolone z obecnego stanu. chyba bedzie lepiej dokupić im wiecej towarzystwa z tego samego gatunku, bo brzanki podobno też lubią grupki i faktycznie byłoby ich wtedy za dużo. dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam dokupienie kilku danio :mrgreen: Brzanki są rzeczywiści specjalistami w obgryzaniu płetw, ale sądzę że niezależnie od tego twój zbiorniczek jest mały by pomieścić w nim stado danio i stado brzanek. Może spróbujesz kiryski na dno? Bardzo fajne rybki, miłe dla oka, łatwe w rozmnażaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do akwa 60 l to do danio mozesz sobie dokupić brzanki różowe lub brzanki purpurowe lub titetki (chyba tak one się nazywają ) łagodne małe i efektowne na dno kiryski moze być też kiryśnik i glonojadki lub do danio polecam głupiki mieczyki platynki ,molinezje zobacz co bardziej będzie ci odpowiadać i jakie warunki możesz im zapewnić

a do akwa jedno gatunkowego gdzie wooda będzie od 15 do 23 stopni to kardynałki chińskie dużo roślin pompka wydajna i powodzenia

cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wszystko musi być w umiarze. Pamietajmy, że danio pręgowane osiągają rozmiar do 5cm więc takie maciupkie nie są. Mieczyki do tej obsady co już ma i jeszcze zamierza dokupić będą już za duże tak samo milonezje. Musiała by całą obsade zmienić. 60l to nie morze niestety. A wiadomo, że każdemu akwaryście zależy zeby ich pociechy miały swoją wolną przestrzeń do pływania i zycia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuję za wszystkie rady. scenariusz z dokupieniem kilku danio i bojownikiem chyba najbardziej mi odpowiada. będę pewna że rybek nie jest zbyt dużo i że moje danio dobrze się czują w odpowiednio licznym stadku :) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do akwa 60 l to do danio mozesz sobie dokupić brzanki różowe lub brzanki purpurowe lub titetki (chyba tak one się nazywają ) łagodne małe i efektowne na dno kiryski moze być też kiryśnik i glonojadki lub do danio polecam głupiki mieczyki platynki ,molinezje zobacz co bardziej będzie ci odpowiadać i jakie warunki możesz im zapewnić

a do akwa jedno gatunkowego gdzie wooda będzie od 15 do 23 stopni to kardynałki chińskie dużo roślin pompka wydajna i powodzenia

cze

Nie zgodzę sie z Tobą. Kiryśnik jest bardzo dużą rybką i potrzebuje akwa min 100l. Tak samo jest z glonojadami czyli zbrojnikami niebieskimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłam tych kirysków :shock: ale kasiaczek ma rację kiryski nie nadają się do tego baniaczka. Poza tym kiryski muszą byc w wiekszej grupie a ze dorastają do 15 cm to raczej marne szanse zeby się tam dobrze czuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mówimy o kiryśniku a nie o kiryskach bo one się nadają a co do kiryśnika to puki jest mały zanim będzie miał 10 cm lub więcej a to troche czasu minie będzie dobrze czyścił akwa (mozna się zamienić lub wymienić na mniejszego w sklepie jeśli już akwa będzie za małe ) co do glonojadków(zbrojniki a nie glonojady z tajwanu i panga rybka ze sklepu na obiadek a tak naprawde nie jedem ma go w akwa sum rekini) , które średnio maja około 8 cm 60 l wystarczy i będą się rozmnażały , Ja osobiście trzymałem pare w 40 l akwa i do tego danio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie,

wyjechałam na 4 dni. po powrocie zastałam w akwarium złożoną ikrę! nie mam pojęcia jak długo już tam jest i co robić, a rybki chyba nie są zainteresowane jej zjadaniem. nie wiem, co teraz zrobić, prosze pomóżcie! jest to zupełnie nie planowane, nie mam innego akwarium, czy da się jakoś ocalić ewentualne potomstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki z roślinkami pływającymi, będziesz się mogła zorientować bardziej:

 

Wgłębka wodna: Jak dla mnie ta byłaby chyba najlepsza

http://www.superakwarium.pl/wglebka-wodna-id488.html

 

Rogatek:

http://www.superakwarium.pl/rogatek-id481.html

 

Ta, którą masz powinna być też dobra raczej...

Zastanawaiłam się też nad mchem jawajskim i moczarką.

Pogrzeb jeszcze na stronach, bo ja nie jestem zbyt zorientowana w tych sprawach, tylko staram się pomóc :> Albo zapytaj się kogoś bardziej doświadczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...