Skocz do zawartości

Glony na korzeniu co to jest ?


pawelzmuda4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowym poczatkujacym "akwarysta"  :)

 

chciał bym sie dowiedziec co to za glony czy moze cos innego atakuje  moj korzen  w akwarium akwarium jest nowe ma około 7 dni od napuszczenia wogy były zastrzepione bakterie z Trobical bacto-active , korzen jest tez nowy prosto ze sklepu niedawno zatonoł i zaczeły sie pojawiac te glony to zaraz go sparzyłem wzaca woda i umyłem w tym wzatku samam gabka gabka bya nowa i wsadziłem korzen do akwarium nie mija 2 dni i znów pojawiaja sie te glony i korzej jest sliski co mam robic ?? i jeszcze chciałem zapytac co mam robic zeby woda zrobiła sie krystalicznie czysta czy wystarczy poczekac ??

dodam ze mam w akwarium rybki od dzis

 

 

Pisownia!

 

bardzo prosze o pomoc i podpowiedzi

post-22495-0-79112100-1424552109_thumb.jpg

post-22495-0-09919700-1424552122_thumb.jpg

post-22495-0-87697900-1424552131_thumb.jpg

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też taka pleśń występowała przez pierwsze kilka dni, spokojnie, rybki chętnie to zjedzą,

 

Nie chodzi o pleśń, o to czy ryby ją zjedzą czy nie ale o to,że akwarium jest niedojrzałe i za chwile będziemy mieli od kolegi w dziale chorób posta pt. ryby mi zdychają co robić?

 

 

To znaczy co teraz z rybkami będzie albo co robić żeby nic się nie stało z nimi ?

 

Przeczytaj link, który Ci podałam - cytuje "w czasie dojrzewania zbiornika w pewnym momencie stężenie związków azotu jest tak wysokie, że często okazuje się trujące dla ryb, dlatego nie można wprowadzać ich od razu." Tak więc domyśl się co się może z rybami stać. Oddaj je póki nie jest za późno bo szkoda ryb, spokojnie poczekaj aż akwarium dojrzeje i wtedy dobierz obsadę. Cała reszta w linku. Klarowność wody to teraz Twój najmniejszy problem, jak akwarium dojrzeje to wszystko powinno się wyklarować. Na przyszłość najpierw zdobywamy wiedzę, czytamy, potem działamy i kupujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o filtr co pracował by cicho tylo wewnętrzny bo podejrzewam ze z tym kaserowym będę miał problem z zamontowaniem iż mam pokrywę i chciał bym aby ona została a jak patrzyłem to nie ma tam żadnego specjalnego miejsca na montarz filtr kasetowego chyba ze się mylę

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...