Skocz do zawartości

Reaktor CO2: tani i cichy


Misiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To prototyp, także po obserwacjach będzie czas na poprawki.

Już na pewno wiem, że trzeba dać więcej wężyka, teraz jest ponad metr, pewnie dwa razy tyle zda egzamin i co2 będzie rozpuszczać się w 100%.

W tej chwili wylatują jeszcze malutkie bąbelki.

 

Ogólnie zamysł był taki żeby było cicho, jak najmniejszym kosztem i przede wszystkim nie chciałem nic pchać do akwarium, czyli żeby nic nie waliło po oczach.

Strasznie mnie denerwowały zawsze hałasujące dyfuzory itp. Zawsze ceniłem sobie ciszę przy akwarium i żadnych latających bąbli.

Opis:
Reaktor napędzany wodą z filtracji. Do trójnika podłączyłem wodę i co2 i dalej zwinięty wężyk 6mm. Woda leci i rozbija bąble co2 na mniejsze bąbelki (podobnie jak napowietrzanie w filtrach, tylko mniejszy przepływ), które dalej już lecą zakręconym wężem i dalej do akwa.

 

Bimber: duży baniak to i dużo bimbru :D, a bimber bo to nie ogród a raptem kilka roślin.

post-17977-0-49183300-1423940471_thumb.jpg

 

Reaktor:

post-17977-0-15036700-1423940475_thumb.jpg

 

Film:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc to miałem właśnie na myśli drabinkę, ale taką to nie oszpeca akwarium.

Nie mierzyłem bo przed zastosowaniem tego ustrojstwa miałem co2 podłączone do filtra i tam rozpuszczało się 100% gazu, tylko że bulgotanie mi przeszkadzało.

Przedłużę wężyk, co2 rozpuści się w 100% i będzie w końcu dobrze i cicho.

 

Z drugiej strony ciekawe ile bym musiał puszczać gazu i jak długi musiałby być wężyk gdybym miał w obecnym akwa więcej roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...