Skocz do zawartości

pomoc w wybraniu 2 zestawów roślin


Rekomendowane odpowiedzi

więć odrazu zaczne od akwarium:

63l

7-10 neonek, 5 kirysków, 1 bojownik, harem prętnika karłowatego

temp od 22-26*C

pH 7-7.5

 

więc które rośliny bardziej opłaca się kupić??

bardziej tutaj chodzi o ilość:

1 zestaw

http://allegro.pl/item654992048_super_z ... oslin.html

 

2 zestaw

http://allegro.pl/item659896301_super_z ... oslin.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tam same rośliny 2 lub 3 planu w zależności jakie wysokie masz akwarium. nic ciekawego szczerze mówiąc, bo dasz je na tylnią ścianę i 3/4 akwarium pozostanie sztucznie puste. brak drugiego planu spowoduje że będą widoczne dolne łodygi wysokich roślin a to nie wygląda estetycznie. brak też pierwszego planu dla złagodzenia całości aranżacji. no i większość roślin o podobnych kolorach więc wszystko ci się zleje w jedno i nie będzie to wyglądało ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

a mógłbyś podać jakieś tanie i często spotykane rośliny które nadawały by się do "przyozdobienia" mojego akwarium??

 

edit:

nie wiem czy warto zamawiać rośliny bo pewnie potem bd problem z ślimakami

a tego gościa z allegro pytałem się to pisał że ślimaków ni ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie lubię jak takie małe coś pełza po akwarium, po szybach i w ogóle

nie dość że robi się z tego OGROMNA plaga to jeszcze zjadają mi rośliny

trochę nieestetycznie to wygląda gdy na szybie akwarium (przedniej) jest z 10 ślimaków (już nie mówię o innych ścianach, roślinach itp)

to wręcz jest ohydne

szczególnie w nocy gdy światło w pokoju i w akwarium jest wyłączone

po włączeniu to na szybach i roślinach widać setki ślimaków(dosłownie)

rozumie mieć jednego, dużego ślimaka takiego jak ampularia która do rozrodu potrzebuje płci przeciwnej

 

Dołączona grafika

takie małe stworzonka psują widok ogólny akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh

ampularie nie są obojniakami

spójrz sam

cytat z tej stronki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ampularia

 

cytat:

Rozmnażanie

 

Po pierwsze trzeba mieć samca i samicę, ponieważ ampularie są rozdzielnopłciowe. "Na oko" nie da się rozróżnić samca i samicy.Najlepiej kupić kilka ampularii które dobiorą się w pary.Jeśli mamy już samca i samicę wystarczy zapewnić ślimakom odpowiednie warunki i dobrze ich karmić.Musimy także pamiętać aby ponad lustrem wody było 5-10 cm wolnej przestrzeni aby samica mogła bez problemu złożyć kładkę jajową.Kiedy na szybie naszego akwarium pojawi się kładka to albo przykrywamy akwarium szybą dla dobrej wilgotności,albo robimy inkubator(musi być wilgotno).Inkubatorem będzie słoik(obojętnie jaki)do połowy wypełniony wodą.Na powierzchnię wody kładziemy kawałek styropianu(nie może przykrywać całej powierzchni wody)a na styropian kładziemy kładkę.Pamiętajmy aby kładki nie odrywać od szyby tylko lekko podważyć nożem.Jeśli trochę jajeczek zostanie na szybie to nic się nie stanie.Kładkę najlepiej podważać gdy trochę stwardnieje,nie róbmy tego na miękkiej i świeżej kładce.Kiedy już położymy kładkę na styropian(nie może ona dotykać wody!)to zakręcamy słoik i stawiamy w ciepłe miejsce(ok.22-24°C).Małe ślimaczki wykluwają się po 2-3 tygodniach.Karmimy je tak samo jak dorosłe.Jeśli wykluły nam się w inkubatorze to tam przez pierwsze kilka dni karmimy je po czym wpuszczamy do akwarium

 

 

jak widać już w 1 zdaniu o tym piszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj gotowców bo ilość roślin w tych "super" zestawach jest śladowa. Dostaniesz jedną sadzonkę rotalii, bacopy, czy czegoś tam jeszcze - i w akwarium wcale to nie będzie się dobrze komponowało. A na rozrost roślin to trzeba sporo czasu (jak na jeden pęd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...