Jump to content

Czy mogę hodować tylko jednego samczyka Pseudotropheus Socolofi Albinos?

jongover
 Share

Recommended Posts

Witam!

Od roku jestem posiadaczem 240l akwarium Malawi. Najapierw zakupiłem taką obsadę rybek:

-Metriaclima Msobo Maguna x12

-Melanochromis Cyaneorhabdos "maingano" x4

-Pseudotopheus Socolofi Albionos x4 (skusiłem się na niego ze względu na ładny wygląd w akwarium hodowcy od którego te rybki kupowałem)

Po wpuszczeniu do akwarium i w miarę dorastania rybek zauważyłem że samce Msobo Magunga zaczynają się wybarwiać. Najpierw miał być jeden samczyk, lecz później zaczęły się wybarwiać kolejne. Tak więc miałem taką obsadę:

-Metriaclima Msobo Magunga (3 samce na 9 samiczek)

-Melanochromis Cyaneorhabdos "Maingano" (jeden samczy na trzy samiczki)

-Pseudotropheus Socolofi Albinos (prawdopodobnie jeden samiec na trzy samiczki)

Niestety w miarę upływu czasu padły mi wszystkie samiczki Pseudotropheus Socolofi Albinos i został jeden samczyk. Moje pytanie brzmi: Czy mogę hodować tylko tego jednego samczyka, czy może dokupić mu samiczki(może zwykłe Pseudotropheus Socolofi Albinos?). Chodzi mi o to czy ten samczyk nie będzie mógł się pomieszać z innymi rybkami z mojego akwarium, dlatego założyłem to pytanie w tym dziale.

• Like 1

Niestety w miarę upływu czasu padły mi wszystkie samiczki.

Zamiast zastanawiać się nad kupnem kolejnych ryb zastanowiłabym się dlaczego te samiczki padły. Jeśli nie wyeliminujesz przyczyny to kolejne może czekać ten sam los, a tego chyba byśmy nie chcieli ;)