Skocz do zawartości

Problem z nitkami


Kulesz01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dość poważny problem z nitkami. Problem ten wystąpił dwa miesiące temu. Akwarium założyłem 1,5 roku temu i wcześniej nie miałem z nim żadnych problemów. Oto opis akwa:

200 litrów

Podłoże: Bazalt i od tygodnia żwirek rzeczny

Oświetlenie: aqua glo t8 30w 18000k, aqua life glo t8 30w 6700k, sylvania aqua classic t5 39w 5000k, 2x24w aqua life t5 6700k. Dodam że dwie świetlówki 2x24w zainstalowałem około miesiąca temu. Świecę 7 h dziennie.

Rośliny: kabomba około 25 sztuk, moczarka kanadyjska 30 sztuk, rzeżucha lirowata 15 sztuk, anubias barterii 2 sztuki, anubias wielki, mech 5 kulek, rośliny nawodne nazwy nie znam sztuk z 20 (szybko się rozmnażają).

Dodatkowo mam jeden kamień wapienny do zwiększenia kh. 3 otoczki które nie wpływają na parametry wody, 1 kokos.

Osada: 15 neon inesia, 15 neon czarny, 5 kirysków lamparcich, 2 gurami, otosek, otosek bocje, jeden przypadkowy gupik.

Parametry wody.

Kh 9 pomiar testem chińskim

Gh 14 test firmy tetra

NO3 - 10mgl

PO4 - 4mgl

Fe - 0,05mgl

Mg - 10mgl lub więcej

PH 6,5

Do akwa dozuję co2 5bombelek/s 24h(rybki nie cierpią). Nie daję węgla w płynie.

Filtr fluval 206 z deszczownią czyli woda jest cały czas napowietrzana.

Temperatura 25 st celcjusza

Wodę podmieniam raz w tygodniu 40l.

Od dwóch tygodni ma filtr ro3 i zrobiłem jak na razie dwie podmiany wody (dzisiaj będzie trzecia). Wodę ro mieszałem z kranówką 7,5l ro na 2,5l kranówki co dawało mi PO4 - 1ml/l czyli tak jak powinno być. Niestety po dwóch tygodniach PO4 jest bez zmian natomiast NO3 z 20mg/l spało do 10mg/l. Postanowiłem że dzisiaj wleję czystą ro i będę tak kontynuował do osiągnięcia sukcesu. Jakie śą Państwa porady odnośnie oświetlenia i czy lać samą ro czy mieszać z kranówką. Dodam jeszcze, że nawoziłem solami, lecz przestałem gdy dawki były za wysokie. Nawożę tylko k2so4 i mgso47h2o. Ponadto anubiasy mają brązowe kroki na liściach tak samo było z microsorium, lecz je zlikwidowałem. Ogólnie roślinki są w nie najlepszym stanie, ale myślę że nie ma potrzeby zakładać nowe tematy dopóki parametry wody nie są jak być powinny.

 

post-17774-1423415884,82_thumb.jpg

post-17774-1423415936,47_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...