Skocz do zawartości

Obsada 112 L


KujaS94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D

Przejąłem akwarium po tacie (112L 80x35x40cm) , w którym obsada wg mnie jest po prostu masakryczna, ale nie wiem co powinienem oddać, a czego dodać :(

 

10x Gupik

5x neonki inessa

2x brzanka mszysta

4x mieczyk

4x gurami marmurkowe

4x kiryski albinosy

4x otoski

4x piskorki

2x pielęgnice kakadu

1x duch amazoński

 

Liczę na Waszą fachową pomoc, żeby w miarę szybko ogarnąć to, co się tam dzieje! :D 

Chciałbym mieć towarzyskie akwarium,w którym nic nikogo nie będzie podżerało, a przy tym ładnie będzie się prezentowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na podłoże i wielkość akwarium odpada duch amazoński. Akwarium dla niego jest o wiele za małe. 

Ze względu na wielkość odpadają też mieczyki. Potrzebują akwarium minimum 100cm długiego. 

Ze względu na parametry wody (potrzebują wody miękkiej i kwaśnej) odpadają neony Innesa i gurami (dla niego też akwarium jest za małe o ile się nie mylę). 

Ze względu na parametry (jak wyżej) i podłoże (potrzebują piachu na dnie. Piachu, drobne żwirki się nie liczą) odpadają pielęgniczki kakadu, kiryski, otoski i piskorki.

Na brzankach się nie znam, ale wydaje mi się, że woda dla nich jest za bardzo zasadowa. 

 

Na daną chwilę tylko gupiki nadają się do tego akwarium z obecnej (bardzo złej) obsady :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych parametrach wody i podłożu np. Gupiki, Platki, od biedy Molinezje.

 

Jak byś chciał ryby, które wymieniłeś to potrzebowałbyś filtra RO (koszt 100zł) i wymiany podłoża na piach dla ryb dennych i pielegniczek. No i dla gurami większe akwarium, 80cm jest za małe :) Tym bardziej dla 2 par...

Otoski, kiryski i piskorki są stadne. No i potrzebują piachu i filtra RO. Na 3 te gatunki akwarium jest też za małe.

 

Byłbyś w stanie kupić RO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanowiłbym się wtedy jeszcze nad oddaniem jednej parki gurami
 

Wyżej napisałem jakie ryby tutaj nie pasują i jakie ryby muszą być oddane ze względu na wielkość ich i akwarium. 

Akwarium jest za małe dla gurami, nawet dla jednej pary.

 

 

 

z wymianą dna (raczej jego części) na piasek
 

Ryby denne potrzebują całego dna w piachu, a nie nie jakiejś nędznej plaży, która po czasie i tak się wymiesza. 

 

 

 

Z filtrem raczej nie byłoby problemu
 

Pamiętaj, że filtr RO to filtr do wody, którą dopiero wlewa się do akwarium. Nie jest to filtr do akwarium. 

Tutaj poradnik o RO http://forum.superakwarium.pl/topic/43761-filtr-ro-ma%C5%82y-poradnik/

 

Jeśli naprawdę chcesz pomocy i chcesz stworzyć jak najlepsze warunki dla swoich podopiecznych to ja chętnie pomagam. Jak pchać do akwarium co tylko CI się podoba to ja nie zamierzam Ci w tym pomagać ;)

 

Jak chcesz dowiedzieć się czegoś o swoich rybach to wklep polską nazwę w Google, z polskiej strony skopiuj łacińską nazwę ryby i wklej ją w Google. Znajdź odnośnik dla strony SeriouslyFish. Tej stronie można nawet ufać. Sprawdzoną Encyklopedię można też znaleźć tutaj na forum. NA FORUM, nie na stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...