Skocz do zawartości

obsada do 240l


Korund
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym miec w swoim zbiorniku możliwie jak nawiększą liczbę kirysków, niestety nie jestem w stanie oszacować ile mogę ich mieć w takim zbiorniku. No i czy w ogóle mogę je mieć i jednocześnie pokryć całe dno gęsto rosnącymi, niskimi roślinami albo mchem? I czy jeżeli pokryję dno mchem to czy nie powinienem wpuścić krewetek do jego czyszczenia? Poza kiryskami marzy mi się pretnik karłowaty (samczyk+2 samiczki) i platki. Proszę o jakieś wskazówki co do liczby ryb :)

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to co możesz mieć w zbiorniku determinują parametry wody. Warto by jednak zapewnić kiryskom dostęp do piasku. Sprecyzuj o jakich kirysach myślisz. Mają różną wielkość . Zamiast pretników dałbym kilka skalarów. Poczekam na dobranie pary i zostawił parę w akwarium. Prętniki w takim litrażu znikną . Jak już jednak będziesz chciał prętniki spokojnie możesz dać dwa samce i kilka samic. Oczywiście przy dużej masie roślin i kryjowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to co możesz mieć w zbiorniku determinują parametry wody. Warto by jednak zapewnić kiryskom dostęp do piasku. Sprecyzuj o jakich kirysach myślisz. Mają różną wielkość . Zamiast pretników dałbym kilka skalarów. Poczekam na dobranie pary i zostawił parę w akwarium. Prętniki w takim litrażu znikną . Jak już jednak będziesz chciał prętniki spokojnie możesz dać dwa samce i kilka samic. Oczywiście przy dużej masie roślin i kryjowek.

Co do skalarow to cos mnie od nich odpycha :)

 

Gatunek kiryska jest mniej istotny - podobaja mi sie doslownie wszystkie, zarówno te popularne, jak i trudniejsze do zdobycia. Nastawiam się na jeden gatunek, za to licznie reprezentowany, tyle że nie wiem ile takich skurczybyków będzie odpowiednie dla takiego akwarium :)

 

Prętnik musi być bo to kwestia sentymentalna - nie istotne że to Azja, po prostu kocham prętniki karłowate, ale nie chce zakładać dla nich osobnego zbiornika :)

 

Co do wody to jeszcze nie znam jej ph i twardości ale parametry te można modyfikować jeżeli zajdzie taka potrzeba.

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...