Skocz do zawartości

Akwarium , które lepsze ?


gupik174
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D . byłem w zoologu i pani przedstawiła mi zestaw aquaela ( akwarium ) w kt. skład wchodzą : podstawka ,akwarium 112l , pokrywa led KOSZT 500 zł ... na alegro widzę oferty takich akwariów np takie http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=akwarium+112l&bmatch=seng-v10-p-sm-isqm-1-o-0113 ponad to ten zestaw posiada wiele gratisów ,kt . moga służyc jako nadfiltracja :P a kosztuje o `150 zł mniej ... czy pomiędzy tymi akwariami jest wielka róznica ? Czy w razie zakupu tego tanszego z allegro nie obudze w nocy  się z podłogą zalaną woda xD ? ( pani w sklepie ma tylko firme aquael :) ) PS coś mi ten link nie działa, więc jak tam sie otworzy w tym linku wyszukiwarka to trzeba wpisac :  

5000492855

Czy trzeba wycinać w pokrywie otwory aby wężyki od kubła wprowadzić do akwa  ??

Edytowane przez gupik174
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie zestawy prawie zawsze są słabe albo średnie. Najważniejszą rzeczą w akwarium jest filtr. W akwa 112l przydałby się już jakiś kubełkowy a tu jest wewnętrzny o raczej niespecjalnych parametrach. Moim zdaniem lepiej kupić wszystko oddzielnie niż brać zestaw. Jakie jest tam oświetlenie led? Wiem z własnego doświadczenia, że te ledy w pokrywie są za słabe. Sam musiałem dołożyć jeden moduł ledowy aby rośliny rosły. Zastanów się nad zmontowaniem własnego zestawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem .. wiem ,że filtr jest za mały ale .... te 150 można wykożystać na coś innego :) np kupić wiekszy kubełek i mieć ten już termometr itp a nie kupić same akwa za 500 :P Ma ktoś z was takie akwa ?? oświetlenie mozna dorobić :P .. :D


Wyposażona w cztery moduły LED firmy SAMSUNG każdy po 4 diody + soczewka o łącznej mocy 6W dopasowanej do wielkości

   zbiornika

w cztery moduły LED firmy SAMSUNG każdy po 4 diody + soczewka o łącznej mocy 6W dopasowanej do wielkości

   zbiornikaWyposażona w cztery moduły LED firmy SAMSUNG każdy po 4 diody + soczewka o łącznej mocy 6W dopasowanej do wielkości
   zbiornikaWyposażona w cztery moduły LED firmy SAMSUNG każdy po 4 diody + soczewka o łącznej mocy 6W dopasowanej do wielkości
   zbiornWyposażona w cztery moduły LED firmy SAMSUNG każdy po 4 diody + soczewka o łącznej mocy 6W dopasowanej do wielkości
   zbiornika

Wyposażona w cztery moduły LED firmy SAMSUNG każdy po 4 diody + soczewka o łącznej mocy 6W dopasowanej do wielkości zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,że możesz kupić wszystko internetowo ale kup to osobno bo takie zestawy to delikatnie mówiąc "średnia" sprawa z tym filtrem na czele. Tej grzałki "no name" też bym do akwarium nie włożyła. Gratisami bym się tak nie jarała :D Kolorowy żwirek nadaje się do kosza, tło kwestia gustu (dla mnie beznadzieja) ale razem z tym termometrem,siatką i matą to groszowa sprawa, a próbki pokarmów w sklepach za darmo idzie dostać

 

 

oświetlenie mozna dorobić :P .. :D

 

No tak ale jak od tego zestawu odejmiesz filtr bo za słaby, oświetlenie - bo można dorobić to pomijając te groszowe gratisy zostanie Ci samo szkło :) Więc jeśli na samym szkle Ci zależy to u tego samego sprzedawcy masz je z pokrywą ze świetlówkami za 230zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...