Skocz do zawartości

Sprzęt - prośba o poradę


galazka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o weryfikacje zaproponowanego mi sprzętu.

Realizuje akwarium 500l - SPS LPS i ryby

 

 

Lampa - zaproponowano mi od 144 vat do 6400 vat Jaki powinien być stosunek mocy do pojemności akwarium ?

 

Automat do czyszczenia odpieniacza - czy warto zainwestować ? Podobno czyszczenie odpieniacza samodzielnie jest bardzo uciążliwe

 

Generator ozonu- jedni proponują drudzy odradzają - brać czy zrezygnować ? Argument na nie podobno chybciej się wytworzą cjano bakterie

 

Proszę o podpowiedzi

Gałązka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa do 6400 Wat??

Jak by przychodził rachunek do zapłacenia to człowiek zejdzie na zawał.Kolega się zapewne przejęzyczył i chodziło o barwę światła.To zwykły grzejnik domowy średnio bierze z 2-3kw/h a tutaj 6,4kw/h byś poszedł z torbami  :rolleyes:

Co do światła to w akwarium morskim najlepiej współczynnik światła do litrażu powinien być tak koło 0.7-1W/l czyli najlepiej oświetlenie powinieneś mieć tak koło 450-500w (jeśli masz akwarium długości 150cm) to śmiało możesz tam zainstalować świetlówki T5 80W optymalnie by było ich mieć 6-7.Bo sps-y to już wymagające koralowce.Co do wyboru oświetlenia zapraszam do oglądnięcia tych dwóch filmów :

1.  

2.  

Są na nich porównania często używanych świetlówek i po prostu możesz dobrać kolory tak by ci się podobały koralowce.

Co do automatu czyszczenia odpieniacza nie posiadam sam czyszczę odpieniacz Mini BK 200 i myję go w zlewie z zwykłą szczotką do zębów i 0 problemów. Możesz takie coś kupić jak spisz na pieniądzach  :D .Bo takie urządzenia do tanich nie należą,de fakto chcąc nie chcąc i tak ten urobek będziesz musiał wziąć i wylać więc mi się wydaje ,że na jedno wychodzi.

Ozon ? sam zamiast tego kupiłem lampę UV podłączoną do obiegu i jak przywlecze coś ospę to ją włączam i po dniu-dwóch znika.

Sam ozon to tylko w przypadku leczenia ospy.Na początek z tym bym się wstrzymał bo to też kosztuje no chyba ,że na start masz nie ograniczony budżet to śmiało wszystko możesz kupić i mieć na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...