Jump to content

Sprzęt - prośba o poradę


Recommended Posts

Prośba o weryfikacje zaproponowanego mi sprzętu.

Realizuje akwarium 500l - SPS LPS i ryby

 

 

Lampa - zaproponowano mi od 144 vat do 6400 vat Jaki powinien być stosunek mocy do pojemności akwarium ?

 

Automat do czyszczenia odpieniacza - czy warto zainwestować ? Podobno czyszczenie odpieniacza samodzielnie jest bardzo uciążliwe

 

Generator ozonu- jedni proponują drudzy odradzają - brać czy zrezygnować ? Argument na nie podobno chybciej się wytworzą cjano bakterie

 

Proszę o podpowiedzi

Gałązka

Link to comment
Share on other sites

Lampa do 6400 Wat??

Jak by przychodził rachunek do zapłacenia to człowiek zejdzie na zawał.Kolega się zapewne przejęzyczył i chodziło o barwę światła.To zwykły grzejnik domowy średnio bierze z 2-3kw/h a tutaj 6,4kw/h byś poszedł z torbami  :rolleyes:

Co do światła to w akwarium morskim najlepiej współczynnik światła do litrażu powinien być tak koło 0.7-1W/l czyli najlepiej oświetlenie powinieneś mieć tak koło 450-500w (jeśli masz akwarium długości 150cm) to śmiało możesz tam zainstalować świetlówki T5 80W optymalnie by było ich mieć 6-7.Bo sps-y to już wymagające koralowce.Co do wyboru oświetlenia zapraszam do oglądnięcia tych dwóch filmów :

1.  

2.  

Są na nich porównania często używanych świetlówek i po prostu możesz dobrać kolory tak by ci się podobały koralowce.

Co do automatu czyszczenia odpieniacza nie posiadam sam czyszczę odpieniacz Mini BK 200 i myję go w zlewie z zwykłą szczotką do zębów i 0 problemów. Możesz takie coś kupić jak spisz na pieniądzach  :D .Bo takie urządzenia do tanich nie należą,de fakto chcąc nie chcąc i tak ten urobek będziesz musiał wziąć i wylać więc mi się wydaje ,że na jedno wychodzi.

Ozon ? sam zamiast tego kupiłem lampę UV podłączoną do obiegu i jak przywlecze coś ospę to ją włączam i po dniu-dwóch znika.

Sam ozon to tylko w przypadku leczenia ospy.Na początek z tym bym się wstrzymał bo to też kosztuje no chyba ,że na start masz nie ograniczony budżet to śmiało wszystko możesz kupić i mieć na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...