Skocz do zawartości

Krewetkarium na naświetlaczu LED


Motorniczy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem Wam pokazać zbiornik który wystartował 24.01.2015.

 

Zbiorniczek - ok 27 litrów. 35x28x28.

Światło - Naświetlacz LED 10W zimna biała 10h dziennie

Podłoże - Trochę ceramiki w postaci pumeksu, garść węgla aktywnego podłoże Azoo Plant Grower Bed

Ozdoby - Tylko lignit

Filtr - kaskada wypełnione tylko ceramiką w postaci pumeksu a na rurze wlotowej prefiltr

Woda - 1/2 RO 1/2 Kranówa

Nawozy - CO2 w postaci sprayu, dwa "dzwony" dziennie, carbo 1ml. Dodaję również BacktoActive tropicala, 1 ml potasu ( proszek z allegro rozpuszczony w 1000ml RO )

Rośliny - polecił mi je akwarystka do którego mam zaufanie ponieważ wykazuję się konkretną wiedzą, chciałem mieć zielony dywan to zaproponował mi tą rośline. Poźniej dołoże jakieś mchu na lignicie oraz jakąś rurkę jako schronienie dla krewetek.

 

 

Zdjęcia

post-21292-0-31231900-1422286638_thumb.jpgpost-21292-0-14039500-1422286642_thumb.jpgpost-21292-0-81345000-1422286645_thumb.jpg

 

Pierwsi mieszkańcy pojawią się za około 2 tygodnie jak akwarium dojrzeje.

 

Pytania -

1. Dodawać jakieś mikro,makro podczas dojrzewania akwarium

2. Zmienić coś w oświetleniu ? Myślałem żeby dodać z 3-4 W power LED w tym 1 czerwoną i 3 mocno zimne ( 10 000k - 13 000k )

3. Podmieniać wodę podczas dojrzewania akwarium ( jeżeli tak to w jakich proporcjach )

4. Które testy i jaki musi być ich wynik aby mieć pewność, że akwarium dojrzałe.

5. Po jakim czasie od startu rośliny powinny ruszyć i zacząć się zakorzeniać ?

 

Pozdrawiam czekam na wasze opinie

Edytowane przez Motorniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...