Jump to content

Biały, śliski nalot na roślinach i szybach krewetkarium

Recommended Posts

Witam. Po dwóch miesiącach problem nie znika. Całe akwarium jest pokryte takim nalotem 

post-21292-0-53724200-1421398575_thumb.jpg

post-21292-0-99314700-1421398579_thumb.jpg

post-21292-0-27996500-1421398583_thumb.jpg

Wtępnie była mowa o korzeniach ale je preaparowałem dwukrotnie, miało po jakimś czasie ustać jednak po 2 miesiącach nadal nie znika. Wczoraj robiłem gruntowne sprzątanie krewetkarium i po 24 godzinach jest dużo gorzej niż przed podmianą.

Gdzieś przeczytałem że to może być przez rośliny in-vitro a raczej przez resztki żelu które zostały na roślinach.

Oświetlenie 11w energooszczędne, 25 litrów baniak, podłoże speciaistyczne dla krewetek, podaje carbo i od wczoraj CO2 w sprayu. Leję wodę RO baniak ma ponad 2 miesiące.

Myślę o całkowitym restarcie to znaczy wszystkie rośliny, odłoże i ozdoby do wywalenia razem z podłożem i kupić wszystko na nowo.

Macie może jakaś diagnozę lub co z tym zrobić żeby nie restartować całego krewetkarium ?

Pozdrawiam

U mnie taka pleśń na korzeniach pojawiała się przy ponownym dojrzewaniu akwarium. Przy takim sprzątaniu nie płuczesz czasem filtra w wodzie z kranu lub nie robisz czegoś co je destabilizuje? Może nawet nie jesteś tego świadomy. Masz możliwość zmierzenia No2 ? To by Ci pokazało czy zbiornik czasem nie dojrzewa na nowo. 

NO2 zamieszczę jutro. We filtrze jest tyle tego że ciężko wypłukać i umyć filtr ( kaskada ) w wodzie zlane z krewetkarium ( ok 10 litrów ) wiec używam wody kranowej i nie spodziewałam się że to może być właśnie od tego.

Jutro podam NO2 i przy następnych podmianach umyje dokładnie filtr w wodze zlanej z innego zbiornika bo tam zlewam ok 30 litrów i tam jest już dojrzałe akwarium