Skocz do zawartości

Akwarium 112l spadek. Pomocy.


JakubTT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc witam i zacznę od początku. Dziś rano dostałem dziwny telefon od kolegi, odbierając go usłyszałem ,,Wyjeżdżam do szwajcari'' oraz błagalny głos o za opiekowanie i przywłaszczenie na długi czas baniaka 112l tak więc po na myśleniu zgodziłem się dał mi zapasowe klucze od mieszkania i szybko odjechał w dal. Sam posiadam 4 małe akwaria 2x30l oraz 2x45l, Ale nigdy nie miałem do czynienia z takim litrażem, wszystko jest pod kontrolą gdyby nie fakt... że akwarium wygląda beznadziejnie pod względem wizualnym i z tego co wiem nie do końca zgadza się pod względem doboru rybek. A więc są tam:

4 molinezje

1 zbrojnik niebieski

10 neonków innesa

2 prętniki karłowate

2 kiryski

1kosiarka

 

Podłoże to zwykły żwirek akwariowy zakupiony w najbliższym sklepie zeolog.

Moje pytania :

1. Jak zmienić obsade jakie ryby absolutnie tam nie pasują chciałbym aby neonki zostały wszystkie rybki mogę oddać i zakupić inne.

2.Jak zmienić wygląd wizualny jakie roślinki są w stanie rosnąć na takim podłożu może kożenie ?

3. Sztuczna roślinka ???

4. Nie mam pojęcia co to za roślinka jest na zdjęciu ale cała jest lekko brązowa a końce liści pomarszczone cała się lekko zawija ale ma wypuszczne małe listki na dole

Przesyłam pare zdjęć o nie zbyt dobrej jakości z góry przepraszam

 

Pozdrawiam ! ;]

post-22248-0-13958200-1421177818_thumb.jpg

post-22248-0-75956200-1421177821_thumb.jpg

post-22248-0-91979600-1421177831_thumb.jpg

post-22248-0-48057700-1421177843_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od początku. Masz świadomość błędów popełnionych przez kolegę i chcesz je zmienić, a to połowa sukcesu. Nie wiem, jakie masz doświadczenie w akwarystyce (bo nie ilość baniaków o tym świadczy wbrew temu, co niektórzy sądzą), ale w takim litrażu dużo łatwiej zapanować nad parametrami niż w Twoich szklankach.

Przydałyby się testy podstawowych parametrów, żeby stwierdzić, jakie ryby mogą żyć w tych warunkach, ale nawet bez nich możemy skorygować obsadę. Skoro chcesz zostawić neony, oddaj wszystkie inne i do nich dobierz parametry wody (miękka i lekko kwaśna) oraz ewentualną pozostałą obsadę.

Molinezje są za duże i nie nadają się do tego litrażu, poza tym lepiej czują się w wodzie zawierającej znikomą ilość soli. Zbrojnik też jest za duży.

Kiryski to ryby stadne i potrzebują piachu na dnie, więc też wyjeżdżają - ewentualnie pomyśl o zmianie podłoża na piach, bo pasują do biotopu z neonami.

Analogicznie sprawa ma się z kosiarką - jest za duża do tego baniaka.

Prętniki mają inne wymagania co do parametrów wody niż neony, więc również je pożegnaj.

Jeśli chodzi o ozdoby to Costa Concordię możesz postawić na półce, albo lepiej na balkonie lub piwnicy, żeby nie kłuła w oczy.

Sztuczne roślinki wyrzuć, a w ich miejsce posadź jakieś niewymagające i szybko rosnące zielsko (pod żwirek możesz dać kulki g-t). Tył i boki obsadź dość gęsto, w środku pozostaw im miejsce do pływania. Neony nie lubią intensywnego światła, więc na powierzchnię rzuć pistię lub inną roślinę pływającą, która trochę je przytłumi. Jako ozdobę możesz dołożyć korzeń, który idealnie współgra z tym biotopem.

Pokaż koledze, że niewiele potrzeba, żeby stworzyć fajną aranżację :)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...